leťme.cz

Severní Evropa by mohla být synonymum pro všechny ty Seveřany, Vikingy a Varjagy. Zahrnuje Dánské království, Skandinávii, krajinu tisíce jezer a evropskou část Ruské federace.

Severní Evropa


Stockholm – hlavní město Skandinávie

Stockholm, hlavní město Švédského království, se prohlašuje hlavním městem celé Skandinávie a po jeho návštěvě a vyslechnutí dalších skandinávských cestovatelů, mu dáváme za pravdu.

Mnichov a Německé muzeum (Deutsches Museum)

monacodibaviera

Mnichov se rozkládá pod alpskými velikány na řece Isar. Počtem obyvatel 1,3 milionu a je třetím největším městem v celém Německu. Z hlediska hustoty osídlení je Mnichov na prvním místě. Rozlohou 310 km² řadíme Mnichov na šesté místo mezi velkými městy. Počasí v Mnichově je ovlivňováno geografickou polohou, která se vyznačuje jeho polohou na rozhraní mezi vlhkým atlantickým klimatem a suchým kontinentálním.

Helgoland

helgoland

Mnozí často nevědí, že součástí Spolkové republiky Německo je i Helgoland. Tento ostrov se nachází v Severním moři. Oblast, v níž se Helgoland nachází, se jmenuje Pinnenberg a spolkovou zemí, do níž Helgoland spadá, je Šlesvicko-Holštýnsko. Helgoland sousedí ještě s jedním menším ostrovem Duna. Ten bývá často považován za jeho součást. Jak již sám název napovídá, menší ostrůvek skutečně připomíná písečnou dunu. Symbol Helgolandu představuje malý skalnatý výběžek s názvem Dlouhá Anna. Na jeden km², který Helgoland zabírá, připadá 1650 obyvatel. Většinu z těchto místních lidí tvoří Frísové.

SUSHI YA: od prosince další sushi restaurace v Brně

Máte rádi sushi? Jste z Brna? Pak pro vás máme dobrou zprávu, počet sushi barů se totiž v Brně zase rozroste. Tentokrát o sushi restauraci SUSHI YA, která bude stát přímo na náměstí Svobody! Známá je už vizualizace restaurace i ceny!

Tipy na podzimní výlety s dětmi

Blíží se čas podzimních prázdnin, proto tu máme pár tipů na příjemně strávený den. Děti mají rády výpravy do historie formou názorné ukázky. Tento druh podívané nám nabízí různé parky jako dinoparky, skanzeny, muzea a další.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.