leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Lidé.

Lidé


Machu Picchu – tajemná pevnost v Peru

Až do počátku 20. století znalo jméno Machu Picchu jen několik chudých peruánských zemědělců. Tak se totiž jmenovala hora, pod kterou den co den tvrdě pracovali a žili. V roce 1911 zde ale americký architekt Hiram Birgham objevil ruiny staré incké pevnosti, a pravděpodobně z nedostatku jiných nápadů zříceninu pojmenoval po známé místní hoře…

Malta – lidé, jazyk, bezpečnost

Vyprahlá letní krajina bez známky většího vegetačního života, zelený podzim a zimy, kde sněžění zůstává výjimečnou kuriozitou. I to je Malta, ostrov ve středozemním moři, který spolu s dalšími přilehlými ostrovy tvoří Maltézskou republiku. Republiku, která je svou vlastní historií namixována někde mezi Afrikou a Evropou s výrazným anglickým vlivem, neboť právě pod vlajkou Spojeného království byla Malta spravována naposledy. Pojďte se tam tedy s námi na chvíli podívat.

Procvičujte si cizí jazyk s GetTandem.com

Máte rádi jazyky? Nebo je jen potřebujete ke své práci? Pak určitě zkuste jazykový tandem se službou GetTandem.com.

Severní Korea

Nový seriál Zakazáné země má za cíl ukázat Vám, že i dnes, ve 21. století existují kouty světa turistům zcela nebo z velké části nepřístupné. Země, ve kterých slovo demokracie nemá své místo a ve kterých stále platí kulty velkých vůdců… Při příležitosti 20. výročí Sametové revoluce si tak připomeňme, co slova volnost, svoboda projevu či kapitalismus znamenají…

The Recess Ends – cestovatelský dokument o USA během ekonomické krize

Dnes tu mám jeden tip pro všechny, které trochu zajímá kultura současných Spojených států. Dva američané, Austin Chu (25) a jeho bratr Brian Chu (23) se spolu vydali na dobrodružnou cestu napříč celými Státy, aby zdokumentovali svou zemi během ekonomické krize. Na mušku si vzali spíše postiženější města Ameriky, nicméně v rámci svých rozhovorů se neomezují pouze na chudé či zchudlé Američany.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.