leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Lázně.

Lázně


Aquapark Tropical Islands

tropical-island-aquapark-berlin
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa. Do Tropical Island vám cesta z Prahy zabere pouhé 3,5 hodiny a budete se cítit jak v opravdovém tropickém ráji. Přímo k parku se dá dostat nejen autem, ale také prostřednictvím železnice či autobusové dopravy. Celková kapacita komplexu se pohybuje kolem 6 600 osob. Zábava v tomto parku může být doslova nekonečná, jelikož sousloví otevírací doba tady neznají. Velkou výhodou Tropical Islands je také možnost ubytování přímo v komplexu. Alternativu přespání budete mít buď v chatkách, stanech anebo na lehátku přímo na pláži.

Římské lázně v Bath (fotogalerie)

dsc018421

Bath je krásné anglické městečko, které bylo kolem roku 43 založeno samotnými Římany. Ti zde objevili, jejich tolik oblíbené, horké prameny. Není tedy divu, že se Bath stal městem lázní. I dnes po tolika letech zde najdeme vcelku zachovalé římské lázně. Koupat vás ale bohužel nepustí. A tak můžete alespoň náhlédnout, jak to tam nyní vypadá.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.