leťme.cz

Prohlížíte článek Aquapark Tropical Islands.

Aquapark Tropical Islands

tropical-island-aquapark-berlin
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa. Do Tropical Island vám cesta z Prahy zabere pouhé 3,5 hodiny a budete se cítit jak v opravdovém tropickém ráji. Přímo k parku se dá dostat nejen autem, ale také prostřednictvím železnice či autobusové dopravy. Celková kapacita komplexu se pohybuje kolem 6 600 osob. Zábava v tomto parku může být doslova nekonečná, jelikož sousloví otevírací doba tady neznají. Velkou výhodou Tropical Islands je také možnost ubytování přímo v komplexu. Alternativu přespání budete mít buď v chatkách, stanech anebo na lehátku přímo na pláži.

Aquapark v Berlíně

V tomto Berlínském parku si užijí hlavně vyznavači letních radovánek, tepla a vody. Teplota vzduchu v parku činí zhruba 30 stupňů Celsia a voda je dokonce ještě o dva stupně teplejší. Tropical Island je místem, ve kterém se setkávají prakticky všechny generace lidí. Potkáte zde mladé lidi, důchodce, ale také spousty maminek s malými dětmi. Vybavení Tropical Island je naprosto unikátní. Návštěvníci se setkají s pravým tropickým prostředím charakteristickým deštným pralesem, palmami a několika druhy orchidejí. Vše si budou moci vychutnávat za svitu umělého slunce a šumění vln v laguně.

V celém Tropical Islandu naleznete hned několik tematických parků, které ještě více dokreslují atmosféru tropických oblastí. Krásný je zejména květinový svět Vesnice, ve které si budete moci dát pravé tropické jídlo. Když nebudete unavení, není problém se vydat na kilometrovou procházku vedoucí stezkou napříč tropickým pralesem s mangrovovým hájem. Pokud si ale budete chtít pouze odpočinout, tak si lze jednoduše lehnout na 8 metrů širokou pláž vybavenou asi 850 plátěnými křesly. Celé tropické moře představované umělým bazénem je hluboké 1,40 metru a jeho rozloha činí 4,4 km². Krásná je také laguna Bali o velikosti 1200 m². Z dalších vodních atrakcí se v Tropical Island nacházejí fontány, tekoucí proudy, whirpool, peřeje a spousta skluzavek v čele s několika tobogány.

 
 

Když budete mít hlad, tak se klidně vydejte do některé z restaurací. Rozhodně se nemusíte stravovat v již zmiňované domorodé restauraci. Poměrně oblíbenou se stala ta s názvem Mondial. Koupit si tady budete moci rychlé občerstvení typu pizzy či kuřecích nugetek s hranolkami. Takový klasický currywurst vyjde na nějakých necelých 8 eur.

Fotografie: es0teric.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Prosinec 18, 2009 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.