leťme.cz

Prohlížíte článek Mnichov a Německé muzeum (Deutsches Museum).

Mnichov a Německé muzeum (Deutsches Museum)

monacodibaviera

Mnichov se rozkládá pod alpskými velikány na řece Isar. Počtem obyvatel 1,3 milionu a je třetím největším městem v celém Německu. Z hlediska hustoty osídlení je Mnichov na prvním místě. Rozlohou 310 km² řadíme Mnichov na šesté místo mezi velkými městy. Počasí v Mnichově je ovlivňováno geografickou polohou, která se vyznačuje jeho polohou na rozhraní mezi vlhkým atlantickým klimatem a suchým kontinentálním.

Mnichov je historickým městem, jehož počátky sahají již do 8. století. Právě tehdy byla v kostele Petersbergl jakási pobočka mnichů pocházejících z kláštera Tugernsee. První doloženou zmínkou o Mnichově byla ta z roku 1158. Právě tehdy nechal saský vévoda Jindřich Lev postavit most přes řeku Isar, jenž se nacházel nedaleko kláštera Tugernsee. Svou černou a zlatou barvu získal Mnichov za doby krále Ludvíka IV. Bavora, který byl korunován na římského císaře. Velkého rozkvětu dosáhl Mnichov po sjednocení Německa Albrechtem IV. Tehdy se stal hlavním městem Bavorska. K velkému rozmachu města došlo také na konci 18. století. Mnichov je doslova přesycen různými historickými kulturními památkami. Na přelomu 18. a 19. století zažila velký rozvoj umělecká čtvrť Schwabing. Známé je umělecké sdružení Modrý rytíř, v jehož čele stál spisovatel Thomas Mann.

mnichov

Foto: Mnichov z ptačí perspektivy, Steffen’s photos

 
 

Lidé často v Mnichově míří do olympijského areálu. Ten je často řazen mezi architektonické skvosty. Celý komplex se nachází 4 kilometry severním směrem od centra města. Střechy celého komplexu byly zbudovány z plexiskla o tloušťce 7 milimetrů. Pokrývají celkovou plochu 75 000 km². Celý areál nesou 80 metrů vysoké sloupy a celkem 410 kilometrů lana. Za návštěvu stojí jistě také veletrhy Messestadt Riem, které se konají na ploše starého letiště Mnichov-Riem. Podívat se můžete také do proslulé zoologické zahrady v Mnichově.

siegetor

Foto: Noční Mnichov – Ludwigstrasse, Werner Kunz (werkunz1)

Turisté jezdí do Mnichova také velmi často za účelem návštěvy Deutsches Museum. Zavítá sem každým rokem 1,5 milionu lidí. Deutsche Muzeum představuje úplně největší muzeum věnující se vědě a technice. Má obrovskou tradici. Ostatně založeno bylo již roku 1903. V současné době se v jeho expozicích nachází 28 000 předmětů z celkem padesáti různých oborů. Samotná poloha na ostrově řeky Isar je velkým lákadlem, jelikož se jedná o velmi netradiční umístění muzea. V muzeu si přijdou na své například milovníci automobilismu, mineralogie, geologie, botaniky, ale i paleontologie a mnohých dalších oborů.

Úvodní foto: Monaco di Baviera, doc.holiday41

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Leden 11, 2010 | V Evropa, Severní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.