leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Svět zvířat.

Svět zvířat


Düsseldorf – hlavní město Severního Porýní-Vestfálska

Poseďet na nábřeží s výhledem na Rýnskou věž (Rheinturm), projít se starým městem, navštívit místní parky a Aquazoo by mělo být na seznamu každého návštěvníka Düsseldorfu.

Nekonečné pláně v národním parku Serengeti

Na území „černého“ kontinentu, tedy Afriky, se dnes rozkládá více než 3000 národních parků a rezervací.Zatímco na severu je parků minimum, třeba v Tanzanii spadá pod některý ze stupňů ochrany asi 40 % rozlohy státu. Jednoznačně nejslavnějším národním parkem nejen Tanzanie, ale celé Afriky je potom Serengeti.

Bwindi – domov vzácných horských goril

Pokud byste chtěli na vlastní oči spatřit vzácné horské gorily, pak vězte, že existuje už jen málo míst, kde k tomu je příležitost. Jedním z posledních ostrůvků, kde tito dnes extrémně ohrožení tvorové žijí, je Uganda a v ní národní park Bwindi v pohoří Virunga.

Spermie myší jsou delší než spermie slona

Spermie myší jsou ve skutečnosti delší než spermie slona, kdo by to byl řekl?

Delfíni spí jen jednou polovinou mozku

Mozek spícího delfína pracuje jen na půl. Jedna polovina zajišťuje dýchání a životní funkce, protože delfíni dýchájí vědomě, tedy ne reflexivně jako člověk. Druhá polovina mozku sice spí, ale obě poloviny se střídají po 20 minutách. Spící delfín se při spánku pohybuje v kruhu, má jednu ploutev vysunutou nad hladinou a jedno oko otevřené. Pokud ho tedy vidíte klidně ležet, nikdy nevíte jestli spí nebo jen odpočívá. Bylo také prokázáno, že mladí delfíni v prvních týdnech života nespí 24 hodin denně.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.