leťme.cz

Prohlížíte článek Bwindi – domov vzácných horských goril.

Bwindi – domov vzácných horských goril

Pokud byste chtěli na vlastní oči spatřit vzácné horské gorily, pak vězte, že existuje už jen málo míst, kde k tomu je příležitost. Jedním z posledních ostrůvků, kde tito dnes extrémně ohrožení tvorové žijí, je Uganda a v ní národní park Bwindi v pohoří Virunga.

Bwindi

Podle odhadů vědců tady žije asi polovina celé světové populace horských goril. Poslední sčítání se zastavilo na čísle jen o málo převyšující tři sta jedinců. Za gorilami je pak možné vyrazit i ve skupině turistů. Tento adrenalinový výlet ostatně nabízejí ve svých katalozích i české cestovky.

Unikátní zážitek je ale kompenzovaný poměrně vysokou cenou. Jen vstup do parku vyjde na zhruba 150 dolarů a turisté nemají jistotu, že skupinku primátů na vlastní oči skutečně spatří. Cesta navíc vede deštným horským pralesem a trvá celý den.

 
 

Za gorilami není možné vyrazit na vlastní pěst. Se skupinkou vždy putuje ozbrojený průvodce. Ten chrání nejen turisty před gorilami, ale i gorily před turisty. Horské gorily jsou sice striktní býložravci, vůdčí samec ale váží ke dvěma stům kilogramů a má ohromnou sílu. Pokud se podaří skupinku goril, čítající 2 až 35 členů objevit, mohou ji turisté pozorovat celých šedesát minut. Pak následuje dlouhý návrat zpátky do tábora.

Autor: Lucie Štěrbová & ESO travel, foto: ESO travel

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.