leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Muzea.

Muzea


Stockholm – hlavní město Skandinávie

Stockholm, hlavní město Švédského království, se prohlašuje hlavním městem celé Skandinávie a po jeho návštěvě a vyslechnutí dalších skandinávských cestovatelů, mu dáváme za pravdu.

Přírodovědné muzeum ve Vídni

pict7410

Mezi nejvýznamnější vídeňské památky bezesporu patří také budova, v níž sídlí přírodovědné muzeum. Toto muzeum letos v srpnu oslaví již 121 let od svého založení, kdy jej slavnostně otevřel rakouský císař František Josef I.

Mnichov a Německé muzeum (Deutsches Museum)

monacodibaviera

Mnichov se rozkládá pod alpskými velikány na řece Isar. Počtem obyvatel 1,3 milionu a je třetím největším městem v celém Německu. Z hlediska hustoty osídlení je Mnichov na prvním místě. Rozlohou 310 km² řadíme Mnichov na šesté místo mezi velkými městy. Počasí v Mnichově je ovlivňováno geografickou polohou, která se vyznačuje jeho polohou na rozhraní mezi vlhkým atlantickým klimatem a suchým kontinentálním.

Drážďany a galerie Zwinger

frauenkirche-drazdany

Drážďany jsou hlavní metropolí spolkové země Sasko a zároveň také jeho druhým největším městem v celé této oblasti. Nedaleko Drážďan leží ještě další velké města Chemnitz a Lipsko. Hlavní město Spolkové republiky Německo Berlín je odtud vzdáleno 170 kilometrů.

Brunelův parník Great Britain (fotogalerie)

dsc01798Britský inženýr Isambard Kingdom Brunel byl významným konstruktérem Viktoriánské Anglie. Mimo jiné je podepsán pod loděmi Great Western a Great Britain – parníky, jež se oba po spuštění stali největšími loděmi světa. My se dnes vydáme po stopách parníku Great Britain (ss Great Britain), největším parníku světa při svém puštění na vodu roku 1843. Těch „nej“ má ale víc. Je také první celokovovou lodí, jež se přeplavila přes Atlantický oceán a prvním plavidlem, který byl poháněný lodními šrouby.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.