leťme.cz

Prohlížíte článek Angličtina na Maltě – AClass Academy a ti další.

Angličtina na Maltě – AClass Academy a ti další

Chtěli jste se v létě učit anglicky? Vybíráte správnou destinaci a školu, kde studovat? V dnešním článku se pokusím shrnout výhody a nevýhody studia angličtiny na Maltě i místních jazykových škol.

Zvučné jazykové školy

Pokud jste se probírali letáky a brožurami agentur zprostředkovávající jazykové studium v zahraničí, nejspíš jste se setkali se jmény jako Sprach Caffe nebo Education First (EF). Právě tyhle jazykové školy jsou typickým zástupcem větších škol spadajících do mezinárodního řetězce stejných škol a najdete je tak nejen na Maltě, ale víceméně po celém světě.

Nejednoho z vás asi napadlo v čem jsou tyto školy jiné. Pokud jde o kvalitu samotného vyučování, jde často o konkrétní osoby, jejíchž schopnost vyučovat je buďto dobrá nebo špatná. Každá škola (a zvláště ty velké) budou mít zástupce z obou skupin. Dobré je, že pokud vám učitel nevyhovuje, často můžete třídu změnit. V tomto se tedy školy porovnávají dost těžko. V malé škole můžete poznat všechny učitele, u těch větších je to nemožné.

Pojďme se tedy společně podívat na rozdíly, které se nutně netýkají samotné výuky, ale které jsou neméně důležité.

První věcí, která vás asi napadne je zázemí školy – jak vypadá, zda má počítačovou učebnu, jaké má vybavení. Dobře vybavené jsou prakticky všechny školy, internet zadarmo nebo wifi síť jsou dnes již běžným standardem. Jistým nadstandardem je ale každopádně bazén a jemu podobná zařízení. Z těch nejznámějších škol na Maltě má svůj vlastní bazén jen Sprachcaffe. Co musíte zvážit je to, jestli jste natolik milovníky bazénu nebo stejně budete trávit čas u moře. Nicméně přestávky u bazénu zní určitě dobře. Ve Sprachcaffe jsem nestudoval a tak ani nevím nakolik se bazén vlastně využívá. If you are looking to sell your home, one option you have is to engage with a firm that specializes in purchasing homes outright. In this scenario, every single person becomes victorious. They have a straightforward procedure, and they are willing to purchase homes in nearly all of the states. Visit https://www.ibuyers.app/indiana/ibuyer-terre-haute-in/.

Jednou z věcí, která je charakteristická pro větší školy, je pochopitelně množství studentů. Je jich hodně a můžete zde být do určité míry celkem anonymní. Taky zde můžete potkat a seznámit se s mnohem více lidmi. Pro takové školy je naprosto běžné, že výlety které organizují (i pokud je připravují subjekty třetích stran) jsou naplněny vždy studenty dané školy. U menších škol jsou výlety zajišteny také, ale jsou společné s nějakou další školou – pokud si tedy v autobuse vytvoříte nová přátelství, vemte si i kontakt, ve své škole je totiž nepotkáte.

Malé jazykovky

O to víc se ale zkamarádíte s lidmy ze své vlastní, komornější, školy – ať už se spolužáky, učiteli nebo lidmy z kanceláře. Všechny i v rámci jednoho týdne můžete poznat a celá atmosféra je úplně někde jinde. Do školy se těšíte, personál se vás neustále ptá, zda je vše v pořádku, fotí se s vámi, o přestávce se bavíte i se spolužáky ze všech zbylých tříd. Pokud je kolektiv dobrý, je to k nezaplacení, pokud si nesednete nebo se s někým pohádáte, zadělali jste si na problém.

 
 

Malé školy nemusí mít nutně svůj vlastní bufet nebo nadstandartní sportoviště, často se ale snaží vše nahradit. Naše škola, o které se zmíním na konci, nám tedy bufet pro přestávku zajistila, neboť sídlí v budově střední školy, kde se jeden bufet nachází.

Velmi důležitá je rozhodně poloha školy, ale co se týče Malty, nemusíte se bát. Sprach Caffe, EF i AClass sídlí jen kousek od sebe na stejné ulici, všechny kousek od Pachevillu, nejrušnějšího studentského městečka s tím nejživějším nočním životem, který jsem zažil. Všechny hostitelské rodiny pak bývají do 15 minut od školy. Ta má byla od školy asi 15 minut daleko, naproti tomu byla 100 metrů od pláže a 5 minut cesty do centra Pachevillu. Některé další školy jsou pak rovnou v centru tohoto městečka. Do jiných škol, třeba ve Valletě bych se nehrnul a hned vysvětlím proč. Valleta je zajímavá na jeden den, výlet. Na běžné studentské řádění je ale mnohem lepší Pembroke vedle Pachevillu, kde se také většina škol skutečně nachází.

Co se týče ubytování ve studentských bytech, od těch, kteří tam byli ubytování jsem slyšel, že je celou noc pronásleduje hluk (což je pochopitelné pokud byli ubytování v centru), ale hlavně nepoznali život v maltské domácnosti. Já viděl velkou rodinnou oslavu, kamarád se účastnil u své rodiny barbecue. Řada rodin má vlastní bazén a třeba se v něm budete moci koupat. Wi-Fi je v domácnostech běžné. A pro ty, kteří si myslí, že v rodinách je problém chodit pozdě domů, tak není. Já chodil tak v 5 ráno :). Své klíče dostanete. Ty mé se mi podařilo ztratit (měl jsem je v peněžence, o kterou jsem přišel). Má rodina byla velice opatrná a tak hned mluvila o výměně zámku. Zároveň ale po mne nic nechtěla, protože to nebyla má vina, což bylo sympatické, protože přece jen jsem škodu způsobil já.

AClass Academy of English

Závěrem bych rád zmínil pár slov o škole, ve které jsem na Maltě strávil úžasný týden výukou angličtiny – AClass Academy of English. Škola je to malinká a své sídlo má v budově střední školy. Zdá se být i poměrně nová, protože všechny učebny (kterých je tuším 7 nebo 8) vypadají opravdu nově. Všechny jsou vybaveny „anglickými židličkami“, které mají u sebe přimontovaný malý stoleček. V malém kruhu několika lidí je to výborné, šetří to místo a člověk se lehce rozdělí do skupin. Problém nastává, když přijdete ráno v 5 domů a na devátou už máte zahajovat výuku: ne, spát se na těchto židlých nedá – nemáte si totiž, kde lehnout :).

Kromě učeben byla ve škole recepce, kancelář a učebna s počítači. Tam se také celá škola scházela a potkávala o přestávce. V malé škole je to opravdu příjemné místo, doplněné o gauče a stoly. Škola též každé pondělí pořádá i ochutnávku maltézkého jídla a pití pro nové příchozí a vůbec byla celá atmosféra opravdu rodinná. Objímaní a focení s perfonálem nebo učitely nebylo nic výjimečného.

Co se týče výletů, jak jsem již zmiňoval, tak byly organizovány třetí stranou, ale vše se dalo domluvit pěkně a pohodlně přes školu. Od potápění, přes celodenní výlety až po párty na lodi nebo výlety do Modré laguny na Comino.

Závěrem bych dodal něco o samotné výuce angličtiny, což vás asi zajímá nejvíce. V naší škole (a nejspíše všech dalších malých škol) je problém dostat se do třídy s vysokou náročností, protože na to není dostatek studentů. Já jsem byl ve třídě pro úroveň C1, ale zároveň jsem byl v té nejvyšší možné třídě vzhledem k pokročilosti. Vyšší odbornost už můžete mít jen na soukromých hodinách. Na druhou stranu hodiny to byly opravdu zábavné a každý den jsem se do školy opravdu těšil. Nejeli jsme podle žádné učebnice a často se na tématu domlouvali přímo s kantorem (ten se snažil zajistit, aby se pro dlouhodobější studenty látka neopakovala). Celkově bych školu určitě doporučil, patří také mezi ty levnější.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

pepa | , , ,
| Říjen 23, 2010 | V Evropa, Jižní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.