leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Zima.

Zima


Poprad – brána do Tater, nejmenších evropských velehor

img_8665

10. největší město Slovenska a současně jedno z nejdynamičtěji se rozvíjejících slovenských měst, to je současný Poprad, město ležící po obou březích stejnojmenné řeky.

Vysoké Tatry – na Slovensko nejen za lyžováním

rampouchy-studvodopadu

Zima je ještě stále v plném proudu a ve většině krajů České republiky se blíží čas jarních prázdnin. V příštích dnech proto společně v novém seriálu o našich východních sousedech navštívíme místa, která by mohla být inspirací pro Vaši dovolenou. Společně navštívíme známá lyžařská střediska, nezapomeneme ovšem ani na ty, kteří by chtěli poznávat hory tzv. „po vlastních“.

Aletschgletscher, Jungfraujoch a nejvýše položené horské železniční nádraží

Vyhlídka nad konečnou stanicí Jungfraubahn

Největší alpský ledovec Aletschgletscher, nejvýše položená železniční stanice Evropy v rámci Jungfraubahn a vyhlídka na vrcholku hory Sphinx ve výšce 3571 m – to vše najdeme spolu s překrásnou přírodou ve švýcarských Bernských Alpách.

Kam v Alpách

Chcete na hory do Alp, ale nevíte přesně kam? Snad vám ten výběr dneska ulehčíme.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.