leťme.cz

Prohlížíte článek Vídeňská karta a slevy ve Vídni.

Vídeňská karta a slevy ve Vídni

Návštěva Vídně s Vienna Card se opravdu vyplatí. Čeká na vás 210 slev v muzeích, galeriích, různých památkách, ale také třeba v restauracích, kavárnách nebo divadlech. Navíc máte volnou jízdenku po dobu 72 hodin na metro, tramvaje a autobusy ve Vídni.

Kolik karta stojí a jak dlouho můžu slevy využívat?

Cena Vídeňské karty přitom není nějak vysoká. Zaplatíte pouze 18,5 Euro a poznávat Vídeň můžete i další 3 dny po vystavení karty.

Kde si mohu kartu zakoupit?

 
 

Vídeňskou kartu si můžete obstarat nejen v turistických centrech, ale také například v hotelech či v prodejnách a informačních centrech městské hromadné dopravy, nebo na nádraží. A pokud chcete mít všechno zařízené již před samotnou cestou, můžete si objednat kartu z pohodlí vašeho domova – přes internet.

Kde slevy využiji?

Například v Hofburgu, císařském paláci Habsburků. Plné vstupné tu stojí 12,40 Euro, ale s kartou zaplatíte pouze 11,40 Euro.
Při návštěvě Vídně nesmíte zapomenout na Schönbrunn. Zde zaplatíte pouze 12,90 Euro a ušetříte tak 1,50 Euro.
Pokud vás přepadne hlad, tak můžete navštívit restauraci Kardos, kde vám s kartou poskytnou slevu 10 %. V restauracích Der Prilisauer, Trattoria Martinelli, Gulaschmuseum či Zwölf Apostelkeller máte drink zdarma.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Červenec 11, 2009 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.