leťme.cz

Prohlížíte článek Lodí po Temži do Greenwitch.

Lodí po Temži do Greenwitch

Nemůžete odjet z Londýna, aniž byste navštívili observatoř v Greenwich, ležící na nultém poledníku. Do malebné vesničky se dostanete metrem. Jde o povrchovou dráhu vedoucí přes moderní obchodní čtvrť Docklands, která díky své monumentální architektuře patří v současné době k nejzajímavějším částem města. Již tedy samotná cesta do Greenwiche mezi obřími mrakodrapy a umělými kanály, jež z centra trvá asi 30 minut, je neobyčejným zážitkem. Jako první vás na místě zaujme zřejmě slavná observatoř, která se majestátně tyčí na kopci nad městem, odkud je přímo úchvatný výhled na celý Londýn. Vedle observatoře si však nenechte ujít prohlídku bývalé Royal Naval College (Královská námořní akademie). Jde o barokní palác, jež byl v 17. století postaven na místě bývalého středověkého královského hradu, ve kterém se narodilo několik členů Tudorovské dynastie, včetně Jindřicha VIII., či jeho dcery Alžběty I.

 
 

Na výlet do Greenwich rozhodně nezapomeňte při své další cestě do Londýna, kam se z Prahy nejlépe dostanete s British Airways.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Březen 29, 2011 | V Evropa, Západní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.