leťme.cz

Prohlížíte článek Brunelův parník Great Britain (fotogalerie).

Brunelův parník Great Britain (fotogalerie)

dsc01798Britský inženýr Isambard Kingdom Brunel byl významným konstruktérem Viktoriánské Anglie. Mimo jiné je podepsán pod loděmi Great Western a Great Britain – parníky, jež se oba po spuštění stali největšími loděmi světa. My se dnes vydáme po stopách parníku Great Britain (ss Great Britain), největším parníku světa při svém puštění na vodu roku 1843. Těch „nej“ má ale víc. Je také první celokovovou lodí, jež se přeplavila přes Atlantický oceán a prvním plavidlem, který byl poháněný lodními šrouby.

 
 

Dnes stojí parník mimo skutečnou vodní hladinu a je z něj unikátní muzeum, ve kterém si můžete pořádat i vlastní večírky nebo svatbu. Najdete jej v anglickém městě Bristolu. Kvalitu musea a zážitku vám může zaručit i britská Gulbenkian Prize pro nejlepší britské museum.

Fotogalerie ss Great Britain

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

pepa | , , ,
| Srpen 16, 2009 | V Evropa, Západní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.