leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Seriál: Sídla prezidentů.

Seriál: Sídla prezidentů


Velký Kremelský palác, rezidence prezidenta Ruské federace

celykreml

 
 

V druhém díle našeho seriálu se podíváme na oficiální rezidence současných prezidentů Ruské federace. A ač se jim těch rezidencí po celém Rusku připisuje více, je to Kreml, kde najdeme ten nejvýznamější a stěžejní palác určený právě jim – Velký Kremelský palác nebo také Большой Кремлёвский дворец, jak jej označují sami Rusové.

Kvirinálský palác v Římě, oficiální sídlo italského prezidenta

 
 

krivinalskypalacPalazzo del Quirinale nebo jen Quirinale je největším palácem v Římě a sídlem prezidenta Itálie (Italské republiky).

Elysejský palác, sídlo francouzského prezidenta

 
 

Elysejský palác (čteno „elyzejský“, francouzsky Palais de l’Élysée) v Paříži je hlavní sídlo prezidenta Francie (nyní tedy Nicolase Sarkozyho), nacházející se kousek od Champs-Élysées, známého pařížského bulváru (česky známého jako Elysejská pole), jež je jednou z nejprestižnějších ulic na světě. Cena nájdu je zde asi 3. nejvyšší na světě.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.