leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Afrika.

Afrika


Nekonečné pláně v národním parku Serengeti

Na území „černého“ kontinentu, tedy Afriky, se dnes rozkládá více než 3000 národních parků a rezervací.Zatímco na severu je parků minimum, třeba v Tanzanii spadá pod některý ze stupňů ochrany asi 40 % rozlohy státu. Jednoznačně nejslavnějším národním parkem nejen Tanzanie, ale celé Afriky je potom Serengeti.

Bwindi – domov vzácných horských goril

Pokud byste chtěli na vlastní oči spatřit vzácné horské gorily, pak vězte, že existuje už jen málo míst, kde k tomu je příležitost. Jedním z posledních ostrůvků, kde tito dnes extrémně ohrožení tvorové žijí, je Uganda a v ní národní park Bwindi v pohoří Virunga.

Saidia v Maroku: modrá perla Středomoří

Jestli hledáte nějaké nové místo na poznávání, vyzkoušejte českými turisty zatím neprozkoumané Maroko a letovisko Saidia. Saidia je poměrně nové místo na mapě turistického ruchu, kde se snoubí historie, úmění a moderní architektura a zcela nové značkové hotelové komplexy.

Plavba po Nilu ve slunném Egyptě

plavbanil

Plavba po Nilu? To zní jako opravdu zajímavá dovolená. A také že ano. Možností a variant je několik. Na výběr máme z velkého množství tras, cen, doby pobytu atd. Vše nebo skoro vše záleží na možnostech každého z nás. Při výběr jsou asi dva nejdůležitější faktory. Prvním z nich je cena a druhým je čas.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.