leťme.cz

Prohlížíte článek Saidia v Maroku: modrá perla Středomoří.

Saidia v Maroku: modrá perla Středomoří

Jestli hledáte nějaké nové místo na poznávání, vyzkoušejte českými turisty zatím neprozkoumané Maroko a letovisko Saidia. Saidia je poměrně nové místo na mapě turistického ruchu, kde se snoubí historie, úmění a moderní architektura a zcela nové značkové hotelové komplexy.

Saidia, Maroko

Tuto oblast najdete na severu Maroka, kousek od hranic s Alžírskem. Je to ideální výchozí bod nejen k perfektní relaxační dovolené, ale i k poznávání celého tohoto regionu a že toho zde není málo. Najdete zde řadu unikátů, skalních útvarů a jeskyň nebo národní park s bujarou faunou i florou.

Velkou výhodou dovolené v Maroku je jeho poloha a krátký doletový čas. Z Prahy se ocitnete v tomto orientálním ráji již za necelé 2,5 hodiny letu. Najdete zde vše, co čekáte od pěkné dovolené, dlouhé pláže s pískem, pozvolný vstup do moře, jako stvořené pro kajtování nebo windsurfing. Ostatně v Saidii jsou ideální podmínky pro plavbu na jachtách všeho druhu, jde zde vybudovaný velký přístav s kapacitou až 800 lodí a v budoucnu se plánuje jeho další rozšiřování až na 1350 lodí!

Letovisko Saidia v Maroku je vyhledávanou oblastí turistů především ze Západní Evropy, panuje zde mírné klima a je zde možnost krásných procházek po až 14 km dlouhých plážích.

A pokud chcete ochutnat něco ze zdejší atmosféry a kultury, nesmíte vynechat nákupy ve zdejší medině plné rozmanitých vůní, barev, koření a neustále pokřikujících obchodníků, které patří ke koloritu tohoto regionu.

Na své si v Maroku přijdou i vyznavači golfu, které jistě potěší nově vybudované moderní golfové hřiště, které mohou kdykoliv navštívit. Pakliže Vás klidná dovolené nebaví, navštivte třeba přírodní rezervaci Moulouay, které je dobře dostupná právě z letoviska Saidia a můžete zde pozorovat celou plejádu chráněných druhů ptactva. A při své návštěvě Maroka nezapomeňte ani na horský masiv Beni Snassen tyčící se do výšky přes 1500 m. Krásnou podívanou je také obdivuhodný geologický útvar Zegzel Gorge, kam se dostanete autem po poměrně náročné cestě, ale odměnou Vám bude nádherný pohled na sady s fíkovníky, granátovými jablky, divoké růže a oleandry.

 
 

Pokud budete trávit svou dovolenou v Maroku v průběhu července, můžete navštívit vyhlášený hudební festival Rai hudby, která se zde, ale i v sousedním Alžírsku těší velké oblibě.  Velmi zajímavým festivalem, který se koná v srpnu každý rok, je festival původní domorodé hudby Reggada.

Vyhlášená marocká kuchyně

Při procházkách letoviskem Saidia si určitě vychutnejte některou z místních specialit ve zdejších restauracích či stáncích. Marocká kuchyně je vyhlášená po celém světe pro svou jedinečnost a delikátním chutím. Určitě nezapomeňte ochutnat třeba Le karne, jemné pyre z mouky a cizrny nebo malinké smažené koláčky plněné datlemi a máčené v medu, tzv. Markouts.

A na konec nesmíme zapomenout na, pro evropana asi nejúchvatnější, pohled na Saharu. Duny jemného písku tyčící se do výšky desítek metrů, tu zbarvené do žluta, tu do červena, jsou opravdu skvostným a nezapomenutelným zážitkem. Duny jsou tak vysoké, že je můžete sjíždět na snowboardu nebo lyžích… a věřte, je to opravdová zábava.

Tak nezapomeňte zařadit Maroko do svého itineráře cest. Maroko a letovisko Saidia Vás jistě nezklamou a budete překvapeni, co vše je možné v Maroku vidět.

Úvodní foto: novomig

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Duben 16, 2011 | V Afrika, Severní Afrika

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.