leťme.cz

Prohlížíte stránku Počasí v Tunisku.

Počasí v Tunisku

Tunisko – počasí a podnebí

Tunisko se rozkládá v nejsevernější části afrického kontinentu. Leží na východním okraji pohoří Atlas, které přechází v lesnaté kopce a náhorní plošiny, na kterých se pasou ovce a kozy. V údolích na severu země a na úrodné půdě na pobřeží Středozemního moře se pěstuje pšenice, pomeranče a olivy. Avšak směrem k jihu se podnebí i krajina mění a již nejsou tak příjemné. Sluneční žár rozpaluje pouštní písek a vysouší slaná jezera zvaná šoty. Za to jih svým způsobem přispívá k hospodářství země.

 
 

Tunisko leží mezi 32. a 37. stupněm severní zeměpisné šířky v Africe a má velmi příznivé počasí. Ideální je doba jarních měsíců. I když máte riziko, že Vám bude na dovolené pršet, tak na jaře je v Tunisku opravdu ideálně teplé počasí. Sever má typické středomořské klima, což je horké a suché léto a naopak mírná na srážky bohatá zima. Jih je zase extrémně suchý. Podobá se typickému pouštnímu podnebí. Přes den je teplo a v noci extrémní zima. V zimě může ve vyšších nadmořských výškách sněžit. Ve vnitrozemí země převládá tropické suché kontinentální klima.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.