leťme.cz

Prohlížíte článek Památky v Paříži levně.

Památky v Paříži levně

paris2

Je-li Vám méně než 26 let a chystáte se na výlet do Paříže, můžete nyní ušetřit až tisíce korun. Díky rozhodnutí Nicolase Sarkozyho z 1.4.2009 mohou mladí lidé, kteří splňují věkový limit a jsou občany EU, bezplatně navštívit stálé expozice muzeí a veřejné budovy. Francouzské ministerstvo kultury se tak snaží zvýšit návštěvnost svých kulturních památek mladými lidmi. Nejedná se sice o všechna muzea, ovšem výběr je bohatý a nejslavnější pařížské památky v nabídce rozhodně nechybí.

Kolik ušetříte?

Předpokládejme, že jste v Paříži poprvé a chcete tedy navštívit nejznámější skvosty tohoto města a samozřejmě nevynecháte ani slavný zámek Versailles s okouzlujícími zahradami nacházející se necelých 20 km od Paříže.

Ceny vstupů:

  • Louvre …10 € (cena záleží na tom, zda navštívíme pouze stále, nebo i dočasné expozice)
  • Muzeum d´Orsay … 8 €
  • Katedrála Notre – Dame … 3-5 €
  • Vítězný oblouk… 9 €
  • Versailles – zámek … 15 €

Celkem tedy při bezplatném vstupném ušetříte necelých 50 €. A to jsme vyjmenovali pouze několik z celkově více než 50 muzeí a 100 veřejných budov, které tento vstup zdarma nabízí. Pro seznam všech památek doporučujeme navštívit http://www.culture.gouv.fr/culture/regions/regions_grat.htm.
Při cestě do Paříže doporučujeme pečlivě prostudovat průvodce, který Vám může pomoci předejít některým nedorozuměním. V některých památkách totiž stačí ukázat pouze průkaz totožnosti a můžete vstoupit do památky, někde je zapotřebí vyzvednout si v pokladně tzv. Free ticket. Pro předejití problémům je také výhodné mít kromě občanského průkazu ISIC card (jste-li studenti), popř. jiný druhý doklad totožnosti.

paris

Využití karty Paris museum pass

 
 

Pokud Vám již bylo 26 let, stále nemusíte zoufat nad cenami tohoto evropského velkoměsta. Ceny vstupů lze výrazně „zlevnit“ zakoupením Paris museum pass. Tato karta Vám poté umožní vstup do více než 60 muzeí a památek zdarma. Kartu je možné zakoupit si na 2 dny (32 €), 4 dny (48 €) nebo 6 dní (64 €). Seznam muzeí a památek naleznete na adrese http://www.parismuseumpass.com/en/home.php. Zde také můžete najít prodejní místa stejně jako informační ceny vstupů do některých památek. Paris museum pass platí nejen pro pařížské objekty, ale i pro některé památky v okolí Paříže, jako např. zámek Versailles, kde vstup zdarma platí i do zahrad (neplatí pouze v hlavní sezóně), jestliže jsou na programu hrající fontány – bližší informace o cenách ve Versailles na http://france-travel.suite101.com/article.cfm/see_versailles_palace_near_paris. A pokud se Vám tyto výhody zdají málo, věřte, že ta největší přijde až teď. Paris museum pass Vám totiž ušetří nekonečné čekání ve frontách u pokladen. Pouze ukážete Vaši museum pass, u vchodu zkontrolují platnost a můžete vstoupit. Tato karta Vám tak ušetří mnoho času a věřte, že i nervů.

paris3

Pár rad na závěr

Chystáte-li se navštívit Paříž a její okolí „na vlastní pěst“, věnujte alespoň nějaký čas naučení se základních francouzských frází. V případě nejvýznamnějších turistických památek nebudete mít s angličtinou problém, ovšem při pokusu nakoupit v nějakém obchůdku v boční uličce můžete narazit. Francouzi jsou totiž velmi hrdí a někdy přímo vyžadují, abyste používali jejich krásný jazyk.

Při cestování po městě doporučujeme používat metro. S pomocí plánku se v něm docela rychle zorientujete a při zakoupení tzv. Carnetu, tedy 10 lístků současně, se takové cestování i vyplatí.

Ubytujete-li se v hotelech typu F1, doporučujeme místo snídaně v tomto hotelu navštívit některou z místních pekáren. Bagety, které zde dostanete jsou něco téměř dokonalého a po ránu Vám společně se šálkem kávy určitě přijdou vhod.

A pokud se do Francie letos chystáte, tak Bon voyage.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.