leťme.cz

Prohlížíte článek Brémy a Stará radnice.

Brémy a Stará radnice

bremy-radnice-detail

Brémy jsou městem ležícím v severní části Spolkové republiky Německo. Rozkládají se na řece Veseře a žije zde přibližně 550 000 obyvatel. Brémy jsou hlavně městem historickým. Ne nadarmo se často označují jako klenot na řece Veseře. Brémy byly původně hanzovním městem a jeho historie je stará 1200 let. Lze zde najít velké množství architektonických perel. Město bývá velmi často opomíjeno vzhledem k jeho odlehlé poloze vůči České republice.

Hlavním magnetem této metropole se stalo historické jádro. To se rozkládá při pravém břehu řeky Vesery. Po pravém břehu nevede žádná rušná silnice, takže budete mít k prohlídce historického centra dostatek klidu. Pobřežní promenáda je také doslova protkána zelení. Společenským centrem celého města se stává v létě promenáda s názvem Schlachte. Přímo z tohoto místa také vyplouvají lodě, díky kterým lze absolvovat okružní prohlídku tohoto krásného města. Symbolem Brém jsou čtyři muzikanti z Brém, a to přesněji osel, pes, kočka a kohout. Tato skupinka povedených muzikantů vystupuje ve známé pohádce bratří Grimmů. Podobu těchto podivných muzikantů můžete spatřit v podobě bronzové sochy, kterou vytvořil v roce 1951 známý sochař Bernard Marcks. Je určitě nejfotografovanější památkou na náměstí Marktplatz. Turisté sem jezdí obdivovat také Dóm svatého Petra. Ten doslova upoutává pozornost svými dvěma 98 metrů vysokými věžemi. Uvnitř najdete obrovské varhany a východní i západní kryptu.

Určitě se také vydejte do kostela Unser Lieben Faruen. Ten byl zbudován na místě původní stavby pocházející z 11.století. Krásný je také dům číslo 13 nacházející se na Langenstrasse. Ten vás doslova uchvátí velmi bohatě zdobenou architekturou. Za návštěvu jistě stojí také krásná starobylá čtvrť Snoor.

bremy-radnice1

 
 

Foto: Radnice v Brémách, tnarik

Naprosto největším magnetem celého města je ale ovšem radnice. Ta byla vystavěna v gotickém slohu v letech 1405 až 1410. Tato Stará radnice je z hlediska interiéru a jeho vybavení naprosto úchvatná. Za vstup a prohlídku sice zaplatíte čtyři eura, ale rozhodně neprohloupíte. Zákonodárci již v této budově nesídlí, takže je pro veřejnost otevřena prakticky pořád. Před budovou Staré radnice stojí obrovská, 5,5 metrů vysoká socha Rolanda, která byla zkonstruována v roce 1404. Jako stavební materiál pro její výrobu sloužil pískovec. Jak tato socha, tak i Stará radnice, byla zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO (přečtěte si také článek Památky UNESCO ve Velké Británii).

Úvodní foto: Detail Staré radnice v Brémách, fihu

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.