leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Kuriozity.

Kuriozity


Tapas bary v Madridu

Královský palác, muzea světového formátu, parky a spousty uliček plných nočního života. To všechno je Madrid. Dnes se tam ale podíváme za jednou konkrétní typickou španělskou záležitostí – tapas bary.

Pravoslavné Řecko: v čem je tak jiné?

Řecko je jednou z turisticky nejoblíbenějších zemí Evropy. Pro svou krásu, historickou hodnotu a jiný styl života je každoročně navštěvováno desítkami tisíc lidí. Jiná kultura, jiná mentalita a jiný přístup k životu, to jsou faktory, které nás na Řecích fascinují.

Jeskyně krystalů – krása skrytá veřejnosti

Jeskyně krystalůV severní části Mexika, několik kilometrů od městečka Chihuahua se před deseti lety povedl unikátní objev. Juan a Pedro sanchezovi objevily jeskyni plnou krystalů selenitu gigantických rozměrů. Ačkoli by se řeklo, že takovýto objev se musel stát návštěvnickou senzací, opak je pravdou.

Chutnali jsme netradiční hmyzí kuchyni v Brně (v Noem Arch)

dsc005021

Jednou za čas se i Brně dá zajít na netradiční kulinářský zážitek. Tentokrát jsme nemohli chybět na výjimečné akci od Noem Arch zvané Hmyzí menu.

Nejtajemnější místa ČR (2. část)

800px-petrovykameny

Druhým dílem pokračujeme ve výčtu 10 nejtajemnějších míst České republiky. Tentokrát se zaměříme na 5 nej míst.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.