leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Věděli jste?.

Věděli jste?


Cestování autem s dětmi

Dovézt bezpečně celou rodinu do vaší prázdninové destinace má nejvyšší prioritu. Ujištění, že všichni cestující mají stále zapnuté bezpečnostní pásy,
a zkontrolování, že děti jsou bezpečně připoutány ve vhodných dětských autosedačkách, zajistí, že začátek vaší dovolené proběhne v klidu a bez problémů.

První cestovní kancelář

První cestovní kancelář na světě založil Thomas Cook už v roce 1850.

Dnes již existuje velká spousta cestovních kanceláří. O těch v Česku a Německu se vás snažíme informovat na stránce cestovní kanceláře.

Vznik mléčné čokolády a Nestlé

Mléčnou čokoládu vynalezl Daniel Peter, který svůj recept poté prodal svému sousedovi Henri Nestlému. Ten poté založil firmu Nestlé S.A., která je dodnes největším výrobcem potravin a nápojů na světě.

Víte jak se zpožďují atomové hodiny?

Atomové hodiny se zpozdí o 1 vteřinu za 1,7 milionu let.

Zajímavosti o vejci

Věděli jste, že čerstvé vejce se ve vodě potopí, narozdíl od zkaženého, které bude plavat na hladině? A víte jak rozpoznáte syrové vejce od uvařeného? Otočte ho a sledujte jak se přehoupne zpět. Pokud zakolísá, je syrové. Přehoupne-li se lehce, je uvařené.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.