leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Seriál: Putování po Jihočeském kraji.

Seriál: Putování po Jihočeském kraji


Boubínský prales, Libín a Prachatice

img_0003

 
 

Jihočeský kraj byl odedávna turisticky významnou krajinou. Ve středověku tudy vedly obchodní cesty, tzv. stezky, později se kraj díky své výhodné příhraniční poloze stal oblíbeným a navštěvovaným místem, a to především německých turistů. Kraj nabízí nejen kulturní bohatství – několik památek zapsaných na seznam UNESCO se nachází právě v tomto kraji, ale i bohatství přírodní – Boubínský prales, Novohradské hory apod. V zimě Šumava láká bohatým sportovním vyžitím, v létě nabízí jižní Čechy klidnou relaxaci u známých rybníků. My se Vám pokusíme v následujících řádcích přiblížit některá více či méně známá místa, která by pro Vás mohla být inspirací pro tuzemskou dovolenou.

Zámky jižních Čech

hluboka

 
 

Druhou částí navazujeme na povídání o jižních Čechách, příležitostech a krásách tohoto regionu, tentokrát z hlediska zámků. Ty se v podzimním počasí mohou stát terčem našich výletů.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.