leťme.cz

Články o cestování geograficky nezařazené k výhradnímu místu na Zemi.

Jiné


Jak vypadá spuštění velkých lodí na vodu?

Zajímali jste se někdy o to, jak se velké lodě spouští na vodu? Pak se podívejte na následující videa. To první vám ukáže samotné spuštění lodí na vodu (v tomto případě klasicky ze strany), no a to druhé vám ukáže, jak to vypadá, když se spuštění na vodu nepovede.

Cestování autem s dětmi

Dovézt bezpečně celou rodinu do vaší prázdninové destinace má nejvyšší prioritu. Ujištění, že všichni cestující mají stále zapnuté bezpečnostní pásy,
a zkontrolování, že děti jsou bezpečně připoutány ve vhodných dětských autosedačkách, zajistí, že začátek vaší dovolené proběhne v klidu a bez problémů.

Procvičujte si cizí jazyk s GetTandem.com

Máte rádi jazyky? Nebo je jen potřebujete ke své práci? Pak určitě zkuste jazykový tandem se službou GetTandem.com.

První cestovní kancelář

První cestovní kancelář na světě založil Thomas Cook už v roce 1850.

Dnes již existuje velká spousta cestovních kanceláří. O těch v Česku a Německu se vás snažíme informovat na stránce cestovní kanceláře.

Vznik mléčné čokolády a Nestlé

Mléčnou čokoládu vynalezl Daniel Peter, který svůj recept poté prodal svému sousedovi Henri Nestlému. Ten poté založil firmu Nestlé S.A., která je dodnes největším výrobcem potravin a nápojů na světě.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.