leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Vodní svět.

Vodní svět


Krásy severního pobřeží Bulharska

Tradiční destinací českých turistů mířících za teplem a sluncem je Bulharsko. Důvody jsou nasnadě: cenová dostupnost, vynikající hotelový standard, pohostinná atmosféra. A především dlouhé písčité pláže. Bulharsko má na svém dlouhém pobřeží skutečně co nabídnout.

Düsseldorf – hlavní město Severního Porýní-Vestfálska

Poseďet na nábřeží s výhledem na Rýnskou věž (Rheinturm), projít se starým městem, navštívit místní parky a Aquazoo by mělo být na seznamu každého návštěvníka Düsseldorfu.

Jak vypadá spuštění velkých lodí na vodu?

Zajímali jste se někdy o to, jak se velké lodě spouští na vodu? Pak se podívejte na následující videa. To první vám ukáže samotné spuštění lodí na vodu (v tomto případě klasicky ze strany), no a to druhé vám ukáže, jak to vypadá, když se spuštění na vodu nepovede.

Přírodní koupaliště Riviéra

Riviéra – to je atraktivní přírodní koupaliště v Brně. Podívejme se společně na změny, kterými Riviéra prošla pro novou (aktuální) sezónu.

Koupaliště Brno Králové Pole

S nastavajícím létem by se nejeden z nás vykoupal, ne každý však holduje moři a nebo u něj zkrátka nemůže strávit celé léto. Pojďme se tedy společně podívat na několik míst, kde si můžete užít vodních radovánek i u nás v Česku. První koupaliště, které si představíme, bude koupaliště na severu Brna, v Králově Poli.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.