leťme.cz

Prohlížíte stránku Ostrov Djerba.

Ostrov Djerba

Tuniská ostrovní destinace číslo 1 – Djerba

Tuniský ostrov u severních břehů Afriky, který je spojený s pevninou Tunisu silnicí v mělkém moři. Djerba. Nádherný ostrov, který je ideální k levné exotické dovolené. Všechny známější hotely jsou umístěny v turistické zóně, která je v několika kilometrové písčité pláži. Tento ostrůvek je napříč dlouhý jen 30 km a nejvyšší bod je vysoký cca. 50 m.n.m. Ostrov sice má nedostatek vody, která se musí dovážet z okolních ostrovů, ale zase má krásnou přírodu. Hlavně palmy a olivovníky dominují tomuto ostrovu. Zajímavostí je, že budovy nesmí být vyšší než palmy.

tunisko

 
 

Foto: Simon Donini

Houmt Souk

Hlavním městem je Houmt Souk, který má 41 tisíc obyvatel. Bohužel i přes krásné pláže, vcelku levné hotely, příznivé ceny v obchodech a krásnou přírodu má tento ostrůvek jednu nevýhodu. A to nudu. Pokud chcete dovolenou, která potrvá pouze dva týdny a ty dva týdny strávíte v moři, v bazénu, nebo cestováním po malinkém ostrově, tak pak se nudit nebudete, ale v opačném případě jeďte jinam.

Proč a proč ne Djerba

  • Malý ostrov, který lze za jeden den projet skútrem, který má malou spotřebu s benzínem za 15 patnáct korun, příznivé ceny pro turisty, sem tam zajímavá událost a historka, pláže a 320 dní v roce slunečno, nádherná příroda a nádherné hotely. Co více si přát ?
  • Voda se musí dovážet z okolních ostrovů, pro turisty dobrodruhy málo lákadel, hlavní město vypadá jako menší vesnice a nezavlažované okolí je vyschlé na trod. Prostě nuda pro dobrodruha.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.