leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Slovensko.

Slovensko


Poprad – brána do Tater, nejmenších evropských velehor

img_8665

10. největší město Slovenska a současně jedno z nejdynamičtěji se rozvíjejících slovenských měst, to je současný Poprad, město ležící po obou březích stejnojmenné řeky.

Plesa – skvosty Tater

img_8587

Karová jezera vzniklá činností ledovce jsou častým zájmem turistů mířících na Slovensko, ať už v zimní nebo letní sezóně. Mezi nejznámější slovenské lokality patří Popradské a Štrbské pleso. Nechcete-li jít na plesa přímo lyžovat, nabídneme Vám v dnešním dílu návrh výletu, který opět patří spíše mezi méně náročnější a tak na něj může vyrazit celá rodina.

Vysoké Tatry – na Slovensko nejen za lyžováním

rampouchy-studvodopadu

Zima je ještě stále v plném proudu a ve většině krajů České republiky se blíží čas jarních prázdnin. V příštích dnech proto společně v novém seriálu o našich východních sousedech navštívíme místa, která by mohla být inspirací pro Vaši dovolenou. Společně navštívíme známá lyžařská střediska, nezapomeneme ovšem ani na ty, kteří by chtěli poznávat hory tzv. „po vlastních“.

Nízké Tatry, Chopok a Ďumbier

Nízké Tatry se nacházejí ve středním Slovensku. Je to krajina, kde se ještě prohánějí medvědi, žije zde nespočet ohrožených druhů hmyzu, rostlin i zvířat. Je to místo zasněné i vysněné. A sem jsme se v počtu 4 osob vypravili na začátku července. Rozhodli jsme se pro přechod západního hřebene, který se táhne od turistického centra Donovaly, přes vrcholy Veľká Chochuľa, Chabenec, Chopok, Ďumbier a končí se za Štefánikovou chatou. Hřeben se nachází severně od měst Banská Bystrica a Brezno a jižně od měst Ružomberok a Liptovský Mikuláš. Po cestě je krásně vidět nádrž Liptovská Mara .


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.