leťme.cz

Prohlížíte stránku Počasí v Řecku.

Počasí v Řecku

Řecko – počasí a podnebí

Řecko. Nádherné scenérie, moře, ženy a slunečné počasí. Kde jinde prožít dovolenou než tady ?! Řecko zahrnuje stovky nádherných ostrovů roztroušených v sytě modrém Egejském a Jónském moři. Má přírodní přístavy, hory a hluboká údolí. Je to skalnatá země tvořená vápenci, porostlá keři a vonící divoce rostoucími bylinami spásanými stády ovcí a koz. Země je na jaře pokryta kobercem divoce rostoucích květin, ale během letních měsíců je sluncem vypálena do hněda a vysušena. Olivové háje a pšeničná pole obklopují klidné vesnice s obílenými domky.

Klima

Řecké klima je rozdělené na tři lehce definovatelné třídy a to: přímořské, horské a mírné.

  • Přímořské – Zahrnuje mírné a vlhké zimy. Naopak horká a suchá léta.
  • Horské – Převážně v západním Řecku. Vyznačuje se sněhovými srážkami a občas i vánicemi. Začínají také narůstat počet horských středisk.
  • Mírné – Střední a Východní Makedonie. Vyznačuje se chladnými a sychravými zimami a horkými suchými léty.
 
 

Zajímavost je, že Atény jsou umístěny na přechodném území mezi přímořským a horským klimatem, což má za následek, že když se nacházíte v jižních čtvrtích, klima je přímořské, zatímco v severních čtvrtích je horské.

Obecně je také známo, že počasí v Řecku je velmi krásné. Sluníčko svítí, rackové létají nad mořem, ženy se opalují nahoře bez a pivo v chladícím boxu rozhodně nezteplá. Nádherných 30º v tom lepším případě 40º. Konec jara a začátek podzimu jsou známi s teplotami okolo 25º a občas se projeví nějaká ta přeháňka či bouřka. Bohužel ve zbytku je známo, že leje a leje. Většinou toto období od listopadu do začátku března. S vlivem globálního oteplování dochází k výkyvům počasí, takže opakem 40º v létě bývá i mráz a 20 cm sněhu na Krétě, která je nejjižnějším řeckým ostrovem.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.