leťme.cz

Prohlížíte stránku Dovolená v Thajsku.

Dovolená v Thajsku

Kam zamířit?

K poznání toho Thajsko nabízí mnoho. Pojďme si přiblížit alespoň některá zajímavá místa této země.

Střední Thajsko

Střední Thajsko představují území na sever a západ od Bangkoku. Navštívit tu můžete město Sukhothai založené ve 13. století. Budete-li tu zamiřte i do nedaleké historické oblasti Si Satchanalai. Za návštěvu stojí také Národní park Ramkhamhaeng. Máte-li rádi vysokohorskou turistiku, vystoupejte na nejvyšší horu Khao Luang.

Zdejším významným obchodním centrem je Ayutthaya. Poznejte pozůstatky watů (soubor buddhistických klášterů), kterých je tu hodně, např. Wat Phra Mahathat, Wat Phra Si Sanphet, Wat Phra Ram…Zajímavý je také letní palác králů Bang Pa-in, který byl vystavěn v 17. století.

Bangkok

Bangkok („Město andělů“) je hlavním městem Thajska. Žije zde více než 9,7 milionů obyvatel a je lákadlem turistů z celého světa.

Jde o město s mnohými turistickými cíli, je moderním obchodním centrem a poznáte zde kulturu celého Thajska.

Navštivte určitě Velký palác, který byl vybudován v 18. století za krále Rama I. K vidění je toho tu mnohem více, jako ochutnávku si jmenujme např. Khao San Road (čtvrť), Čínskou čtvrť (najdete zde především taoistické chrámy), Siam Ocean Word (megaakvárium), Thonburi (bývalé hlavní město královny)…

Severní Thajsko

 
 

Máte rádi turistiku? Tak to je Severní Thajsko tou správnou volbou pro vás. Je to oblast s mnohými pohořími a s údolími Yom, Nan, wang a Ping. Najdete tu nejvyšší horu Thajska Inthanon.

Ze zajímavých měst můžete navštívit Chiang Mai (druhé největší město Thajska a trekové centrum, ve kterém najdete i mnohé památky), dále Mae Hong Son, Pai, Nan, Lampag…

Za poznání stojí i Národní park Phu Hin Rong Kla, město Chiang Rai, Zlatý trojúhelník,…

Thajsko na plátnech kin, aneb, kde se točil film Pláž

Pás písku, tyrkysové moře a jen o pár metrů dál neprostupná tropická džungle. Zátoka Ao Maya na ostrově Ko Phi Phi Leh. Právě tady se na přelomu tisíciletí natáčel film Pláž s Leonardem di Capriem. Přímo v zátoce se točilo dva měsíce a filmaři během natáčení čelili útokům aktivistů, kteří je obviňovali z ničení zdejší přírody. Podoou zátoky se ale nenechte zmást – ve filmu byla ještě počítačově upravena – filmaři nad ní „vstyčili“ vysokou horu.

Ko Phi Phi Leh je menší ze dvou hlavních ostrůvků souostroví Phi Phi. První turisté sem dorazili na konci 80. let 20. století, až do přelomu tisíciletí ale na ostrovy přijíždělo jen minimum turistů. Vše se paradoxně změnilo právě po uvedení filmu Pláž, který kritizoval masovou turistiku. Dnes ale platí, že po výrazu „Thajsko dovolená“, patří právě výraz „Phi Phi dovolená“ k těm nejvyhledávanějším.

Kam jezdí Thajci na víkendy?

Když se řekne dovolená, Thajsko se mnohým vybaví jako vůbec první země. Kam ale vyrážejí za sluníčkem a plážemi samotní Thajci? Blízko hlavnímu městu Bangkok leží ostrov Ko Samet. Ten patří na rozdíl od spousty jiných letovisek k těm klidnějším. Jde prý o nejslunečnější ostrov Thajska, který je zároveň i součástí národního parku. Proto – pokud se sem někdy dostanete . počítejte s tím, že hned po zakotvení od vás bude vyžadována turistická „daň“, de facto vstupné do národního parku.

Protože jde o takzvanou víkendovou destinaci, počítejte s tím, že právě o víkendu jsou tady ceny šponované na maximum. Vyvážit je ale mohou pěkné pláže – ta nejslavnější se jmenuje Hat Sai Kaew, překládá se jako Diamantová pláž a bývá stále plná lidí. Klid a pohodu si potom užijete na pláži Ao Hin Khok, která je proslavená nočními grilovacími party.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.