leťme.cz

Prohlížíte stránku Počasí a podnebí Thajska.

Počasí a podnebí Thajska

Thajsko

Chystáte se na dovolenou do Thajska? Je to krásná a exotická země, ale je zde úplně jiné podnebí a počasí, než na které jsme zvyklí z domova. Pojďme si ho přiblížit.

Počasí a podnebí

Obecně můžeme říci, že má Thajsko vlhké tropické podnebí, které značně ovlivňují monzuny.

Podnebí a počasí, s kterým se setkáte v Thajsku, je do jisté míry ovlivněné tím, v jaké části se budete nacházet.. Pokud zvolíte severní či centrální část země, čekají na vás tyto 3 období:

Monzuny přinášející deště

Deštivé monzuny přicházejí zároveň s teplým jihozápadním monzunem od Indického oceánu, a to v období mezi květnem a červnem. Nejvíce se projevuje v září a v říjnu a končí v listopadu.

Chystáte-li se tedy do Thajska v období červen až říjen, počítejte s tím, že počasí bude dost nevyzpytatelné a bude velmi často pršet. Proto v těchto měsících je zde méně turistů a celkově se doporučuje si pro dovolenou vybrat jiný čas.

Období chladna

„Období chladna“ sice nezní příliš optimisticky, ale opak je pravdou. Pro cestování a dovolenou zde je to ideální čas. Ono jde totiž o jiné chladno, než které si my pod tímto pojmem představujeme. V tomto období, jde o listopad až únor, je zde 27 stupňů celsia. Uznejte, že toto chladno se dá přežít.☺

Období veder

 
 

Nemáte-li rádi horko, vyhněte se tomuto období, které trvá od března do května. Teploty jsou zde vysoké a velká je také vlhkost vzduchu, na kterou Evropané nejsou zvyklí a kterou byste mohli velmi těžko snášet. Celkově se ani toto období nedoporučuje k cestování do Thajska.

Východní pobřeží malajského poloostrova

V této části země se setkáte s jiným podnebím a počasím než ve zbytku Thajska. To je dáno tím, že tato oblast je ovlivněna severozápadním monzunem.

Zde je horké rovníkové klima s celoročně stálými teplotami, které se pohybují od 24 – 34oC. Je zde výrazný rozdíl mezi nížinami a horami.

Srážky v této oblasti jsou rozloženy rovnoměrně do celého roku, ale narozdíl od centrální a severní oblasti se zde většinou nesetkáte s tím, že by propršel celý den.

Rada pro turisty

Chystáte-lil se tedy do Thajska, spíše než letní měsíce zvolte zimní. Ideálním časem pro návštěvu této země je období od listopadu do konce února. Teploty v tomto čase budou pro turisty z Evropy nejpřijatelnější a užijte si svou dovolenou bez toho, abyste byli stále vyčerpaní z klimatu, na který nejme zvyklí.

Vliv počasí a podnebí nepodceňujte. Trvá poměrně dlouho, než je lidský organismus schopen přizpůsobit se tak velkým změnám klimatu. Zvláště vysoká vlhkost by vám mohla být nepříjemná.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.