leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Akce.

Akce


Novoroční výprodej letů u British Airways

Chystáte se na výlet za hranice všedních dnů, ale stále váháte? Máte pocit, že si cestu do prosluněného Miami nebo exotikou vonícího Dillí nemůžete dovolit? Tak teď máte šanci. Společnost British Airways přichází s novoroční speciální nabídkou cen letenek na svých vybraných dálkových linkách a tentokrát je skutečně z čeho vybírat. Všechny ceny jsou na svém historickém minimu. Letenky do destinací v Severní Americe, Jižní Africe a na Blízký a Střední Východ seženete od 10.161 Kč se všemi poplatky. Přinášíme Vám pár tipů z nabídky.

Festival vína, piva a jídla v centru Brna

Pokud nemáte tyto dny co na práci, můžete se stavit v moravské metropoli. V tyto dny se totiž v Brně pořádá Festival v centru dění. A co vás v jeho průběhu čeká?

Hromadné vypouštění létajících lampionů v Brně

Dnes, tedy v pátek 25. 6. se na brněnské Kraví hoře koná hromadné vypouštění lampiónu štestí. Pokud chcete zažít užásný pohled na brněnskou světélkující oblohu a třeba si také jeden lampión zapálit, dostavte se na Kraví horu před 21.30, což je zatím přibližný čas společného vypouštění.

All you can eat a la Sushi Point

Existuje ještě jedna Brněnská restaurace servírující sushi a příbuzné speciality, o které jsme se na leťme.cz ještě nezmínili. Tou restaurací je pobočka, Pražákům jistě známého, Sushi Pointu. Tento týden v úterý jsme ochutnali jejich nabídku all-you-can-eat večerů a můžeme tak nabídku srovnat s podobným večerem konaným v MOMO Sushi.

Ohlédnutí za Vánocemi

pict7431Vánoce jsou již za námi, ale teprve teď nám dává zima znát, že je tu to správné roční období. A jak nakonec vypadala letošní předvánoční města? Před Vánocemi jsme Vám přinesli článek o chystaných vánočních trzích v druhém největším městě České republiky – Brně a dnes k tomu připojíme také komentáře k vánoční Vídni. Ačkoli je již po vánoční sezóně, možná Vás tento článek inspiruje k navštívení některého z popsaných míst příští rok. A přece jen, ve zkouškovém období pro studenty a pracovní povánoční době pro dospělé, kdy letní dovolená je ještě daleko, je příjemné zavzpomínat si na horký svařák v hospůdce s přáteli, nebo sladký trdelník odnesený z vánočních trhů.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.