leťme.cz

Prohlížíte stránku British Airways.

British Airways

O British Airways

Letecká společnost British Airways (BA) je jednou z největších mezinárodních aerolinek, která každý rok přepraví přibližně 36 miliónů cestujících. Domovem společnosti je největší evropské letiště – Londýn Heathrow – odkud BA operuje své lety do řady evropských a světových destinací. Létá se však také s letiště Gatwick a London City.  Ve své flotile má British Airways 240 letadel.

 
 

British Airways je jedním ze zakládajících partnerů aliance oneworld, která vznikla v únoru 1999. Síť linek British Airways pokrývá přibližně 150 destinací v 75 zemích, celá síť aliance oneworld potom pokrývá 645 destinací ve139 zemích světa. Pro lety British Airways je na letišti Heathrow nově vyhrazen Terminál 5, který byl slavnostně otevřen britskou královnou v roce 2008. Nový terminál umožňuje rychlé a pohodlné cestování do celého světa.

Na trase Praha – Londýn Heathrow Terminál 5 bude podle letního letového řádu společnost British Airways provozovat čtyři lety denně, a to v 8:00, 12:15, 14:55 a 18:45. Trasa Londýn – Praha je pasažérům dostupná v 7:55, 11:05, 14:55 a 18:35. Nově mohou cestující využít leteckého spojení do Las Vegas, kam létá společnost British Airways denně, či do mexického Cancunu.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.