leťme.cz

Prohlížíte stránku Londýnská letiště.

Londýnská letiště

Heathrow

Obrovské letiště, které je naprosté unikum i v porovnání s evropskými letišti. Tento komplex ročně odbaví kolem šedesáti miliónů lidí. Limity letiště jsou však až na devadesáti miliónech. Tento gigant se rozléhá v západním Londýně v městské části Hillingdon. Letiště se chlubí pěti odbavovacími halami. Samozřejmostí pro cestující jsou rozsáhlá parkoviště , na kterých je umístěný kamerový systém a hlídky. Poté hotel, přímo v komplexu letiště, aby cestující nemuseli projíždět Londýnem a hledat hotely, pokud pouze přestupují. Unikum je že Heathrow mělo šest přistávacích drah, nyní má pouze dvě paralelní dráhy. Třetí přistávací dráhu plánují dokončit v roce 2020 a ta by měla uspokojit potřeby moderních letounů.

Gatwick

Druhé největší letiště ve Velké Británii podle počtu přepravených osob se nachází přibližně čtyřicet kilometrů jižně od Londýna a stejně daleko od Brightonu. Toto letiště pojmenované podle bývalého hrabství se chlubí „pouze“ jednou přistávací drahou a dvěmi odbavovacími halami. Ročně odbaví cca. třicet jedna miliónů pasažérů. I přes jeho menší rozměry Gatwick konkuruje plnohodnotně letišti Heathrow. A to hlavně tím, že povoluje transatlantické lety a Charterové lety (Jde o lety, které jsou uskutečňovány nepravidelně podle požadavků nájemce pozn. Red.). Jeho nevýhodou je malý počet parkovišť. Nyní i Gatwick postavil uvnitř letiště hotel, takže cestující nemusí „vytáhnout paty“ z letiště. Velké rekonstrukce a stavby jako u Heathrow se neplánují. Alespoň ne do roku 2019.

Stansted

 
 

Jedno dráhové letiště Stansted, rozléhající se cca. čtyřicet kilometrů na sever od Londýna v hrabství Essex je střední letiště, které ročně odbaví cca. dvacet miliónů pasažérů.  Jeho výhodou je železniční stanice přímo pod odbavovací halou, která vyniká častými spoji (cca. jednou za patnáct minut) do Londýna. Cena jedné cesty je 24 £. Lze také jet autobusovou dopravou, která je o polovinu levnější.

Letenky do Londýna

O letenkách do Anglie, potažmo Londýna, si přečtěte v sekci letenek – letenky do Londýna.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.