leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Nej.

Nej


Jeskyně krystalů – krása skrytá veřejnosti

Jeskyně krystalůV severní části Mexika, několik kilometrů od městečka Chihuahua se před deseti lety povedl unikátní objev. Juan a Pedro sanchezovi objevily jeskyni plnou krystalů selenitu gigantických rozměrů. Ačkoli by se řeklo, že takovýto objev se musel stát návštěvnickou senzací, opak je pravdou.

Severní Korea

Nový seriál Zakazáné země má za cíl ukázat Vám, že i dnes, ve 21. století existují kouty světa turistům zcela nebo z velké části nepřístupné. Země, ve kterých slovo demokracie nemá své místo a ve kterých stále platí kulty velkých vůdců… Při příležitosti 20. výročí Sametové revoluce si tak připomeňme, co slova volnost, svoboda projevu či kapitalismus znamenají…

Brunelův parník Great Britain (fotogalerie)

dsc01798Britský inženýr Isambard Kingdom Brunel byl významným konstruktérem Viktoriánské Anglie. Mimo jiné je podepsán pod loděmi Great Western a Great Britain – parníky, jež se oba po spuštění stali největšími loděmi světa. My se dnes vydáme po stopách parníku Great Britain (ss Great Britain), největším parníku světa při svém puštění na vodu roku 1843. Těch „nej“ má ale víc. Je také první celokovovou lodí, jež se přeplavila přes Atlantický oceán a prvním plavidlem, který byl poháněný lodními šrouby.

Památky UNESCO ve Velké Británii

Velká Británie je místem mnoha možností. Můžeme poznávat její divokou a ničím neporušenou přírodu, památky světového významu a množství, od sebe odlišných, kultur. Není proto divu, že právě zde se nachází 27 míst, které jsou zapsány na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví.

Nejkrásnější americká pláž je Hanalei Bay

Podle vydání prestižního seznamu nejlepších pláží v USA od Stehena P. Leathermana, ředitele sekce pobřežního výzkumu laboratoří Floridské mezinárodní univerzity, kterému se říká taky „doktor Pláž“, je tou nejlepší pláží v zemi přibližně dvě míle dlouhý pás havajského pobřeží Hanalei Bay. Výsledek byl ustanoven na základě velice přísných kriterií.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.