leťme.cz

Prohlížíte článek Nejkrásnější americká pláž je Hanalei Bay.

Nejkrásnější americká pláž je Hanalei Bay

Podle vydání prestižního seznamu nejlepších pláží v USA od Stehena P. Leathermana, ředitele sekce pobřežního výzkumu laboratoří Floridské mezinárodní univerzity, kterému se říká taky „doktor Pláž“, je tou nejlepší pláží v zemi přibližně dvě míle dlouhý pás havajského pobřeží Hanalei Bay. Výsledek byl ustanoven na základě velice přísných kriterií.

 
 

Tahle pláž je známá jako širý, neduhy civilizace stále nedotknutý kout přírody, skvělý na surfování, plavání či amatérské potápění, no hlavně na oddech. Nachází se na nejstarším a čtvrtém největším havajském ostrově Kauai. Panenská krása a čistota pláže je zachována hlavně díky tomu, že tenhle ostrov není oblíbeným, tedy hlavně ne tak známým, cílem návštěvníků Havaje.

Na ostrov se dostanete z Honolulu za necelou půlhodinu. Z letiště se následně za nějakou hodinu dostanete do výchozího městečka Hanalei, které je takovou branou do Havaje starých časů, kdy to tady nebylo poznamenáno vyspělou civilizací.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , , ,
| Květen 27, 2009 | V Amerika, Severní Amerika

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.