leťme.cz

Severní Amerika, třetí největší kontinent na Zemi, je domovem Kanaďanů, Američanů, Mexičanů a řadě dalších kultur včetně obyvatel Karibských ostrovů. Patří k ní i největší ostrov světa – Grónsko.

Severní Amerika


Seattle: zde začalo slavné Starbucks

Pokus se řekne Seattle, všichni si asi vybaví známý film Samotář v Seattlu. A taky to, že v Seattlu konstantně prší. To je ale pravda jenom z části. V Seattlu sice prší častěji, nicméně zhruba uplně stejně jako v každém jiném městě s přímořském klimatem. Dostatek srážek zaručí krásnou zeleň, ale nemusíte se obávat, že byste výlet do Seattlu museli strávit v pláštěnce.

Americký národní park Yosemite

Pokud na národní parky ve Spojených státech nahlédneme obecně, pak se dostaneme k tomu, že celkem osmnáct z nich je zapsáno na seznamu přírodního bohatsví UNESCO a že zde najdeme i absolutně nejstarší národní park naší planety – Yellowstone. Ten třetí nejstarší se potom rozkládá na území Kalifornie. A může se pochlubit nejvyšším vodopádem Severní Ameriky. Vítejte v národním parku Yosemite!

Domov Médi Bédi – americký národní park Yellowstone

Nejstarší a pravděpodobně absolutně nejznámější – to je národní park Yellowstone v USA. Zároveň je tento národní park i domovem slavného Médi Bédi. Kamenná brána, která je symbolem parku, je vstupem do míst, která byla za chráněná prohlášena už v roce 1872. Park leží na území tří států – Wyomingu, Montany a Idaha.

Největší hamburger vážil 2,5 tuny

Pravděpodobně největší kdy vyrobený hamburger vážil 2,5 tuny. Byl vyroben v roce 1989 v americkém městě Seymour, Wisconsin v USA.

The Recess Ends – cestovatelský dokument o USA během ekonomické krize

Dnes tu mám jeden tip pro všechny, které trochu zajímá kultura současných Spojených států. Dva američané, Austin Chu (25) a jeho bratr Brian Chu (23) se spolu vydali na dobrodružnou cestu napříč celými Státy, aby zdokumentovali svou zemi během ekonomické krize. Na mušku si vzali spíše postiženější města Ameriky, nicméně v rámci svých rozhovorů se neomezují pouze na chudé či zchudlé Američany.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.