leťme.cz

Prohlížíte článek Seattle: zde začalo slavné Starbucks.

Seattle: zde začalo slavné Starbucks

Pokus se řekne Seattle, všichni si asi vybaví známý film Samotář v Seattlu. A taky to, že v Seattlu konstantně prší. To je ale pravda jenom z části. V Seattlu sice prší častěji, nicméně zhruba uplně stejně jako v každém jiném městě s přímořském klimatem. Dostatek srážek zaručí krásnou zeleň, ale nemusíte se obávat, že byste výlet do Seattlu museli strávit v pláštěnce.

Na skok do Seattlu

Mimo deště je ovšem Seattle proslulý mnohem zajímavějšími fakty. Najdete zde spoustu paradoxů. Město je sídlem velkých amerických firem, zároveň se o něm říká, že je to nejevropštější americké velkoměsto. Seattlu se často přezdívá „brána Aljašky“, ale většina obyvatel jezdí po celý rok na letních pneumatikách, moc zde totiž nemrzne. Nicméně do nejbližšího lyžarského centra je to necelá hodina. Najdete zde spoustu amerických řetězců jako je nechvalně proslulý Taco Bell nebo lokální Red Robin, Seattle ale je opravdu proslulý kvalitou asijské kuchyně, kterou nabízí místní restaurace.

Pomůžeme Vám vybrat kvalitní cestovní pojištění za dobrou cenu. Využijte porovnání ověřených nabídek cestovního pojištění na www.TopSrovnani.cz.

 
 

Seattle je totiž domovem asijské komunity, takže všude najdete skvělá japonská bistra a korejské restaurace. Co je na celé věci nejpříjemější, jsou relativně ceny, takže pokud patříte mezi milovníky suši, tak si přijdete na své. V Seattlu také sídlí Microsoft, Amazon a firma Boeing. Celá aglomerace má zhruba čtyři miliony obyvatel a mimo vlastní Seattle zahrnuje i další centra jako třeba Kirkland nebo Bellevue. Centrum města nabízí spoustu atrakcí k objevování. Může to být International District, noční život ve čtvrti Belltown, městské podzemní chodby nebo Farmer’s Market, kde najdete nejstarší obchod Starbucks na světě. Každý jistě zná zelené obchody Startbucks a logo mořské panny. Možná vás proto překvapí, že původní obchod je hnědý a mořská panna v emblému má odhalené poprsí – jedna z věcí, která by samozřejmě v současné době neprošla (původní logo). Mimo odhalené mořské víly tu ale můžete narazit každou sobotu na zpěváky gospelu. Seattle je obecně známý kvůli konzumaci kávy a mimo hlavní řetězce zde najdete spoustu příjemných kaváren. Některé z nich musíte chvíli hledat, nicméně výsledek stojí zato. Ani není nutné zmiňovat návštěvu Space Needle, legendární věže, která je jedním ze symbolů města.

Space Needle, foto: stovak

Za prohlídku stojí i kampus University of Washington, který je relativně rozsáhlý a rozkládá se na břehu jezera Washington. Kromě univerzitních budov postavených v novoromatickém stylu zde najdete dominantu kampusu, univerzitní knihovnu Suzzallo, která by se klidně hodila do série o Harry Potterovi. Další dominantou je náměstí Quadrangle, známé jako „Quad“, které je osázené několika desítkami japonských sakur. Pokud zvažujte studium v USA, může to být jedna z institucí, která vás může zajímat. Najdete zde skvělý výhled na sopku Mt.Renier, další dominantu Seattlu. Tato sopka leží zhruba 90 kilometrů jihovýchodně od Seattlu a patří mezi 20 nejnebezpečnějších vulkánů světa. Obklopuje ho také krásný národní park, který stojí za návštěvu. Nejkrásnější pohled na centrum Seattlu je ovšem Alki Beach, pláže, která lemuje západní Seattle, jinak spíš residenční část. Na Alki Beach najdete spoustu restaurací a barů, můžete si jít zaběhat, projet se na kolečkových bruslích nebo se jen tak projít a obdivovat Seattle při západu slunce. A pokud vás omrzí město jako takové, můžete se vydat na výlet parníkem kolem divokého zeleného pobřeží. Seattle má jistě co nabídnout, takže ať už se rozhodnete pro poznávací dovolenou nebo pro intenzivní jazykové kurzy právě v tomto městě, jistě nebudete litovat.

Úvodní foto: Joe Mabel

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Květen 31, 2011 | V Amerika, Severní Amerika

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.