leťme.cz

Prohlížíte článek Kew Garden.

Kew Garden

Máte-li jarní období spojené především s pučícími stromy a rozkvetlými loukami či parky, zajděte si při své další návštěvě Londýna do Královské botanické zahrady zvané také Kew Garden. Založena byla již v roce 1759 a jedná se o jednu z největších a nejstarších botanických zahrad vůbec. Rozkládá se na 121 hektarech čtverečních a stará se největší počet živých rostlin na světě. Každý rok ji navštíví přes 2 miliony návštěvníků. Kromě vzácných rostlin zde můžete obdivovat také jedinečné stavby, například čínskou pagodu z 18. století, architektonicky unikátní Palmový pavilon či Kew Palace. Určitě si také nenechte ujít procházku po 18 metrů vysokém a 200 metrů dlouhém mostě, který vede přímo skrze koruny stromů. Nahoru na most se dostanete buď po schodech, nebo výtahem. Ovšem pozor, celá konstrukce se ve větru poněkud komíhá.

 
 

Královskou botanickou zahradu navštivte při své další cestě do Londýna. Na ní Vám bude dělat společnost největší britská letecká společnost British Airways.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Březen 30, 2011 | V Evropa, Západní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.