leťme.cz

Prohlížíte článek Mystika a duchovno na posvátném Glastonbury Tor.

Mystika a duchovno na posvátném Glastonbury Tor

glastonburytor1

 
 

Glastonbury Tor, zvonice, pozůstatek kostela sv. Michala z 15. století, se tyčí na posvátném kopci nad městem Glastonbury, nad městem mystiky, festivalů a drog. Každý den se zde, až do výšky 156 m, vyšplhají po úzké pěšince davy turistů. Uvítají je vrány na portále, které prý věští budoucnost, a překrásný výhled z tohoto kouzelného místa.

Severně až k Wellsu a Bristolskému kanálu, na východ k Shepton Mallet, na jih k Polden Hills a na západ až k Quantocks dohlédnete z okolí zvonice Glastonbury Tor, která je proslavená jako poutní místo, ideální pro modlitby. Přesný původ pro Glastonbury Tor však znám není. Podle některých legend se jednalo o saskou pevnost či křesťanskou poustevnu. Další dohady přikládají místu význam ještě větší. Je spojováno s různými druhy energie Země, se sídlem Gwyna ap Nudda, tedy vládce podsvětí nebo modelem zvěrokruhu, který snad nějak tvoří s okolními poli.

Fotogalerie Glastonbury Tor

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.