leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Drahá dovolená.

Drahá dovolená


Dovolená v Dubaji

Přemýšlíte kam se vydat na exotickou dovolenou? Češi stále častěji volí Dubaj. Jednou z mnohých výhod této destinace je, že se sem můžete vypravit v jakékoliv roční období a vždy si tu vychutnáte dovolenou spojenou s opalováním, koupáním a vším, co k létu patří.

Stockholm – hlavní město Skandinávie

Stockholm, hlavní město Švédského království, se prohlašuje hlavním městem celé Skandinávie a po jeho návštěvě a vyslechnutí dalších skandinávských cestovatelů, mu dáváme za pravdu.

Uluru a Kata Tjuta – slavné a tajemné symboly Austrálie

Území Austrálie je ze zhruba 6 % tvořeno národními parky a ty každý rok navštíví asi 4 miliony turistů. Největší část z nich pak míří do nejslavnějšího národního parku Austrálie – do NP Uluru – Kata Tjuta.

Bhútán – Země štěstí

http://www.nathab.com

Doba se mění a s ní i možnosti cestování, země, do nichž bylo dříve cestování tabu se stávají v současnosti oblíbenými letovisky dostupnými pro široké vrstvy lidí. Stále ovšem existují země, do nichž je obtížné se dostat i pokud máme dostatečné finanční prostředky. A mezi takové země patří i Bhútán.

Švýcarsko, Wengen a okolí (fotogalerie)

svycarskowengen1

Jak to vypadá ve Švýcarsku v průběhu léta? Podívejte se na fotografie z městečka Wengenu, které je zajímavé tím, že se zde autem nedostanete, jedině horským vláčkem. Město Wengen i jeho okolí je známé pro svůj klid, čistotu či špatné připojení k internetu (drahé jednoduché terminály).


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.