leťme.cz

Prohlížíte článek Švýcarsko, Wengen a okolí (fotogalerie).

Švýcarsko, Wengen a okolí (fotogalerie)

svycarskowengen1

 
 

Jak to vypadá ve Švýcarsku v průběhu léta? Podívejte se na fotografie z městečka Wengenu, které je zajímavé tím, že se zde autem nedostanete, jedině horským vláčkem. Město Wengen i jeho okolí je známé pro svůj klid, čistotu či špatné připojení k internetu (drahé jednoduché terminály).

  • Tip leťme.cz: V městečku, když půjdete cestičkou doleva a nahoru od vlakového nádraží se nachází kavárna, kde se připojíte k internetu zadarmo a to prostřednictvím klasického počítače. Cena připojení je na půl hodiny a je v ceně nápoje. Z naší zkušenosti se zde však nacházeli počítače jen dva a z toho jeden nefungoval.

Unaveni z tahání zavazadel ale nebudete, hoteli mají svá malá vozítka. Celé místo se pak hodí jak na horské tůry a hiking, tak jako na prozkoumání krásných švýcarských Alp z pohodlý horských vláčků, které jsou napojeny na poměrně hustou síť železnic či lanovek a můžete se tedy udělat výlet třeba do nedalekého Schilthornu.

Fotogalerie Wengenu a okolí

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.