leťme.cz

Prohlížíte článek Schilthorn, Švýcarsko a Piz Gloria.

Schilthorn, Švýcarsko a Piz Gloria

dsc02883

Krásný výhled na švýcarské alpy a první horská otočná restaurace Piz Gloria. Nejen místem návštěvy Jamese Bonda ve filmu On Her Majesty’s Secret Service (V tajné službě Jejího veličenstva).

Schilthorn

Schilthorn je jedinečné místo pro pozorování na 200 vrcholků a hřebenů švýcarských alp – mimo jiné například Eigeru, Mönchu a Jungfrau. Dostanete se zde nejdelším systémem kabinové lanové dráhy na světě - do tohoto místa s ní budete šplhat na 32 minut. Za odměnu se vám dostane krásné podívané na široké terase, kde se občas koná i nějaká zvláštní akce. My zde třeba potkali umělce tvořící sochy z ledu.

Piz Gloria

Piz Gloria je první horská otočná restaurace ve výšce 2970 m., ve které si můžete vychutnat jídlo a pití při nádherné vyhlídce 360 stupňů. Rozléhá se uprostřed terasy na vrcholce Schilthornu a byla by škoda na chvíli nesečkat a neprozkoumat budovu, kde se natáčel i James Bond. Pokud jste koneckonců fanoušky této filmové postavy, čeká zde na vás (a v okolí) spousta suvenýrů agenta britské tajné služby 007. Nejlevněji zde ale není – Švýcarsko patří mezi dražší destinace, natož pak turistiky atraktivní místa. Jen zpáteční jízdenka na lanovku na Schilthorn stojí CHF 91.80 (cca 1547 Kč).

James Bond a film

 
 

A nyní malá ukázka z již zmíněného filmu V tajné službě Jejího veličenstva:

Fotogalerie

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.