leťme.cz

Prohlížíte článek Festival česneku v Buchlovicích.

Festival česneku v Buchlovicích

V Buchlovicích u Uherského Hradiště se 25. 7.2009 konal již osmý ročník Festivalu česneku v zámeckém parku. O organizaci se stará Folklórní agentura Buchlov a Státní ústav památkové péče Praha, Správa SH Buchlov a SZ Buchlovice. Festival dále podporuje Evropský Fond a Program cezhraničnej spolupráce. Program oficiálně začal v 10:00 a končil v 18:00 hodin. Kromě hudebního programu v podobě cimbálových skupin, rockové sestavy Buchlovský důchoďák a dalších. Návštěvníci mohli koštovat výborná moravská vína či různé odrůdy česneku, ale také speciality jako česnek v čokoládě, vlašské ořechy s česnekem či česnekovou pálenku. Děti ale i dospělí se mohli účastnit různých česnekových soutěží. Velkého úspěchu měla soutěž v plivání česnekového stroužku do dálky. Štěpán Hrňa tu letos překonal své vlastní maximum z roku 2004 a to o 11 cm. Nový rekord tedy je 10,98 m. Mezi ženami zvítězila Tereza Malinová výkonem 561 cm.

 
 

Do Buchlovic můžete přijet autem nebo autobusem. Časté spoje jezdí z Uherského Hradiště. Město Buchlovice má velice příjemné náměstí se spoustou lákavých restaurací a stánečků se suvenýry. Zámek je pro veřejnost otevřen od dubna do října. Vstupné a další informace se dozvíte na webových stránkách www.zamek-buchlovice.cz.

Fotogalerie

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.