leťme.cz

Prohlížíte stránku Letiště Praha Ruzyně.

Letiště Praha Ruzyně

Praha Ruzyně

Nádherný a moderní komplex. To jsou slova pro letište Ruzyně. Ruzyně je největší letiště v ČR a dokonce ve střední a východní Evropě. Na tomto nádherném letišti ročně přistanou asi tisíce různých osobních a nákladních letadel, které využívají Českou Republiku jako transitní zemi, nebo jako cílovou destinaci. Ruzyně má dva terminály, které denně odbaví tisíce lidí. Ruzyně nezaostává za svými soky! Lidé mají v letišti naprostý komfort. Mohou se posilnit v různých kavárnách a restauracích, samozřejmostí jsou hotely uvnitř letiště a nemůžeme zapomenout na vyhlídkovou terasu, kterou mají lidé opravdu velmi rádi a samozřejmostí jsou rozsáhlá parkoviště, která byla nedávno rekonstruována a bylo přidáno dalších 800 parkovacích míst. Letiště je od centra vzdáleno cca. 18 km, takže lidé jsou vcelku za chvilku v našem hlavním městě a mohou se kochat krásami Prahy. Fakt že je Ruzyně moderní komplex potvrzuje zlatá medaile, kterou dostala na mezinárodní výstavě umění a techniky v Paříži. První a světový „kabát“ dal prvnímu terminálu arch. Adolf Beneš, který zajistil Ruzyni slávu i mimo ČR.

 
 

Je pravda, že letiště lidem v okolí stěžuje život a existuje plno organizací, které by chtěli omezit lety, nebo zrušit letiště, ale na druhou stranu se vedení letiště opravdu snaží, aby dodržovala všechny hlukové a jiné normy. Buďme rádi, že tento skvost, můžeme mít v naší zemi a můžeme se s ním chlubit.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.