leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Hrady a zámky.

Hrady a zámky


Elysejský palác, sídlo francouzského prezidenta

Elysejský palác (čteno „elyzejský“, francouzsky Palais de l’Élysée) v Paříži je hlavní sídlo prezidenta Francie (nyní tedy Nicolase Sarkozyho), nacházející se kousek od Champs-Élysées, známého pařížského bulváru (česky známého jako Elysejská pole), jež je jednou z nejprestižnějších ulic na světě. Cena nájdu je zde asi 3. nejvyšší na světě.

Koncentrační tábor a největší aquapark v Polsku, to je Krakow

vecerni-wawel

K netradičnímu mísení historie a moderny dochází v jednom z největšímch polských měst – Krakowě, které bylo až do 16. století hlavním městem Polska. Do roku 1734 byla tato metropole také dějištěm korunovací polských králů, které se odehrávaly v překrásné katedrále na kopci Wawel.

Nejtajemnější místa ČR (1. část)

panenskytynec

Duchové, strašidla a podobné hrůzu nahánějící „příšerky“ byli odedávna zdrojem lidského zájmu a touhy dozvědět se víc. V minulosti strašidelné příběhy vyplňovaly dlouhé večery našich předků a pro děti byly i jakýmsi mravním ponaučením. Působení strašidela strašidelných příběhů se promítá i do cestovního ruchu, českého i zahraničního.

Kost – hrad ukrytý v Českém ráji

kost-3

Hrad Kost, patřící k nejzachovalejším gotickým hradům u nás, je postaven na pískovcové skále a obklopen hned třemi údolími malebného Českého ráje. Tato „nízká“ poloha, ač se to nezdá, byla velice příhodná. Kost totiž není z žádného vysokého bodu vidět. Díky tomu si také vojska, která táhla okolo, všimla hradu až na poslední chvíli nebo ho přehlédla úplně.

Zámky jižních Čech

hluboka

Druhou částí navazujeme na povídání o jižních Čechách, příležitostech a krásách tohoto regionu, tentokrát z hlediska zámků. Ty se v podzimním počasí mohou stát terčem našich výletů.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.