leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Vesmír.

Vesmír


Guy Laliberte, kanadský vesmírný turista, se vrátil na Zem

Cirkusový magnát Guy Laliberte z Kanady se v posledních dnech vrátil ze svého turistického výletu do vesmíru zpátky na Zemi. Stal se tak 7. člověkem v pořadí, kdo utralil milióny za let do vesmíru z vlastní soukromé kapsy. Při opouštění návratového modulu měl na sobě červený klaunský nos. Ten nosil i na palubě mezinárodní vesmírné stanice ISS. Na své cirkusové impérium je nejspíše náležitě pyšný. Aby také ne. Umožnilo mu dostat se tam, kde se zase nějakou dobu jen tak někdo nepodívá. Od roku 2010 totiž NASA odstavuje své dosavadní raketoplány.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.