leťme.cz

Amerika to nejsou jen Spojené státy Americké, nýbrž území Severní a Jížní Ameriky spojené Panamskou šíjí.

Amerika


Seattle: zde začalo slavné Starbucks

Pokus se řekne Seattle, všichni si asi vybaví známý film Samotář v Seattlu. A taky to, že v Seattlu konstantně prší. To je ale pravda jenom z části. V Seattlu sice prší častěji, nicméně zhruba uplně stejně jako v každém jiném městě s přímořském klimatem. Dostatek srážek zaručí krásnou zeleň, ale nemusíte se obávat, že byste výlet do Seattlu museli strávit v pláštěnce.

Americký národní park Yosemite

Pokud na národní parky ve Spojených státech nahlédneme obecně, pak se dostaneme k tomu, že celkem osmnáct z nich je zapsáno na seznamu přírodního bohatsví UNESCO a že zde najdeme i absolutně nejstarší národní park naší planety – Yellowstone. Ten třetí nejstarší se potom rozkládá na území Kalifornie. A může se pochlubit nejvyšším vodopádem Severní Ameriky. Vítejte v národním parku Yosemite!

Domov Médi Bédi – americký národní park Yellowstone

Nejstarší a pravděpodobně absolutně nejznámější – to je národní park Yellowstone v USA. Zároveň je tento národní park i domovem slavného Médi Bédi. Kamenná brána, která je symbolem parku, je vstupem do míst, která byla za chráněná prohlášena už v roce 1872. Park leží na území tří států – Wyomingu, Montany a Idaha.

Machu Picchu – tajemná pevnost v Peru

Až do počátku 20. století znalo jméno Machu Picchu jen několik chudých peruánských zemědělců. Tak se totiž jmenovala hora, pod kterou den co den tvrdě pracovali a žili. V roce 1911 zde ale americký architekt Hiram Birgham objevil ruiny staré incké pevnosti, a pravděpodobně z nedostatku jiných nápadů zříceninu pojmenoval po známé místní hoře…

Největší hamburger vážil 2,5 tuny

Pravděpodobně největší kdy vyrobený hamburger vážil 2,5 tuny. Byl vyroben v roce 1989 v americkém městě Seymour, Wisconsin v USA.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.