leťme.cz

Střední Amerika je pomyslnou částí severoamerického kontinentu. Střední Amerikou se obvykle označuje území sedmi nezávislých států Guatemala, Belize, Honduras, Salvador, Nikaragua, Kostarika a Panama. Střední Amerika se považuje za součást Severní Ameriky.

Střední Amerika


Růžové taxíky v Mexiku řídí ženy pouze pro ženy

V Mexickém městě Puebla žačala jezdit nová flotila taxíků, konkrétně celorůžových Chevroletů, které řídí jen ženy. A co více, zastavují pouze ženám. Celkem 35 nových aut by mělo pomoct v dopravě ženám, které jsou údajnou obětí občasných nevhodných návrhů od řidičů taxi služeb. Jejich účinek se ale zdá pochybný i aktivistkám za práva žen, neřeší totiž problém samotný.

Prasečí chřipka pronikla na Jamajku

Obávaná forma chřipky se šíří po Karibiku. Nejnověji jsou hlášeny případy nákazy i na Jamajce, což je po Kubě, Portoriku a Dominikánské republice třetí v oblasti, co spolu při sčítání dává 53 postižených zemí, přičemž tady jasně vedou USA, které zaznamenali téměř 8 000 případů onemocnění.

Mexický výbor pro turistiku zachraňuje turismus v zemi

Podle relevantních zdrojů bylo mexickou vládou schváleno téměř 58 milionů dolarů pro plán investic do záchrany turistického průmyslu země. Podle vyjádření prezidenta Felipeho Calderóna se tím startuje kampaň za navrácení přísunu návštěvníků do Mexika.

Prasečí chřipka taky na Kubě

Jedním z nejnovějších smutných noviců v seznamu zemí, kde byla zaznamenaná prasečí chřipka, je Kuba. Byl sice potvrzen jenom jeden jediný případ nebezpečného virusu, ale na zem to zřejmě bude mít z mezinárodního hlediska značný dopad.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.