leťme.cz

Prohlížíte článek Prasečí chřipka pronikla na Jamajku.

Prasečí chřipka pronikla na Jamajku

Obávaná forma chřipky se šíří po Karibiku. Nejnověji jsou hlášeny případy nákazy i na Jamajce, což je po Kubě, Portoriku a Dominikánské republice třetí v oblasti, co spolu při sčítání dává 53 postižených zemí, přičemž tady jasně vedou USA, které zaznamenali téměř 8 000 případů onemocnění.

 
 

Jsou to údajně dvě osoby, které měli cestu do New Yorku a poté se vrátili už s příznaky nemoci. Podle domácích zdrojů jsou už ale úspěšně léčeny nebo již vyléčeny. Říkají také, že obavy z hlediska možného zdravotního rizika tady nejsou opodstatněné, protože daná situace okolo nemoci je důkladně monitorována a nebezpečí fakticky nehrozí.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Červen 2, 2009 | V Amerika, Střední Amerika

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.