leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Gastronomie.

Gastronomie


Tapas bary v Madridu

Královský palác, muzea světového formátu, parky a spousty uliček plných nočního života. To všechno je Madrid. Dnes se tam ale podíváme za jednou konkrétní typickou španělskou záležitostí – tapas bary.

Saidia v Maroku: modrá perla Středomoří

Jestli hledáte nějaké nové místo na poznávání, vyzkoušejte českými turisty zatím neprozkoumané Maroko a letovisko Saidia. Saidia je poměrně nové místo na mapě turistického ruchu, kde se snoubí historie, úmění a moderní architektura a zcela nové značkové hotelové komplexy.

Bok: další sushi fastfood v Praze i Brně

Bok (jehož mottem je „simply asian“) otevřel svou novou restauraci v centru Brna, v nákupní galerii Vaňkovka, a my jsme se tam zašli podívat. Chcete vědět jak chutná a kolik stojí sushi kousek od hlavního nádraží?

Na oběd do Sushi Ya

O brněnském sushi baru Sushi Ya jsme se zmiňovali ještě těsně před jeho otevřením, od té doby jsme ho měli možnost již několikrát navštívit na denní menu i a la carte. Jak se nám tedy Sushi Ya líbí?

All you can eat a la Sushi Point

Existuje ještě jedna Brněnská restaurace servírující sushi a příbuzné speciality, o které jsme se na leťme.cz ještě nezmínili. Tou restaurací je pobočka, Pražákům jistě známého, Sushi Pointu. Tento týden v úterý jsme ochutnali jejich nabídku all-you-can-eat večerů a můžeme tak nabídku srovnat s podobným večerem konaným v MOMO Sushi.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.