leťme.cz

Prohlížíte článek Na oběd do Sushi Ya.

Na oběd do Sushi Ya

O brněnském sushi baru Sushi Ya jsme se zmiňovali ještě těsně před jeho otevřením, od té doby jsme ho měli možnost již několikrát navštívit na denní menu i a la carte. Jak se nám tedy Sushi Ya líbí?

Prostředí a obsluha

Ještě před tím, než se zmíním o kulinářském zážitku v tomto novém sushi baru, jež se nachází přímo na náměstí Svobody, pojďme si něco říci o koncepci tohoto nového brněnského počinu. Bar je to malinký, má jen čtyři stoly a několik míst na baru, to je ale jeho přednost, která ho předurčuje pro perfektní obsluhu několika málo hostů. A je to skutečně tak. Ať už si objednáte drahé víno nebo obyčejnou vodu z kohoutku (pochopitelně zdarma), bude vám obsluha přiměřeně dolévat během vašeho hodování. Sama vám naplní i misku sójovou omáčkou, pokuď se rozhodnete objednat si sushi.

Obsluha je tedy příjemná i pozorná a musíme jednoznačně pochválit.

Všechno je to stejně o jídle

 
 

Co by to byl ale za podnik, kdyby neservíroval dobré jídlo. I to budeme dneska chválit. Krevetové saláty, pražma nebo třeba sushi, vše je připraveno s jistou dávkou pečlivosti a dostanete zde odpovídající péči i v případě zlevněného denního menu.

Jeho koncepce se nám taktéž velmi zamlouvá, v týdnu se střídá bageta, sushi i rybí speciality a jídlo je doplněno denní polévkou. Milé je i to, že vhledem k velikosti nebývají denní menu předvařená, ale všechno se připravuje podobně jako a la carte. Jedinou výtkou tedy může být, že jsem dostal ke stolu teplé sushi, respektive sushi s teplou rýží, která nestihla schladnout jak je to všechno čerstvě připravované.

Zmiňované menu dostanete za Kč 159,- a férová je i cena pokrmů z jídelního lístku. Vzhledem ke kvalitě určitě, snad akorát u toho denního menu jde jen těžce konkurovat Kč 95,- v případě MOMO Sushi. Každopádně ale vyzkoušejte, doporučujeme.

A co říci závěrem? Snad jen, že od tohoto týdne v restauraci funguje klimatizace, která zde opravdu chyběla, a tak budeme moci navštěvovat Sushi Ya i v létě bez starostí o upocená těla.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Červen 25, 2010 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.